Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy cukrzycy


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem chora na cukrzycę typu 1. Choruję od 7 roku życia a w obecnej chwili mam 20 lat. Przeważnie zawsze byłam szczupłą osobą ale w ostatnim okresie czasu a dokładnie od ponad roku przytyłam ponad 10 kg i bardzo chciałabym je zrzucić tylko nie wiem co mogę zrobić i jak zrzucić te dodatkowe kilogramy. Mam 170 wzrostu, ważę jakieś 70 kg. To czego nie lubię i chciałabym zrzucić parę kilo to z bioder, pośladków, uda jednego jak i drugiego. Proszę o poradę, ponieważ wychodzę za mąż a chciałabym widzieć efekty podczas tak uroczystej chwili. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o dietę to radziłabym się udac do lekarza diabetyka z najnowszymi badaniami, ponieważ w taki sposób łatwiej dobierze się lepszą i bezpieczniejszą dietę. Na pewno powinnaś jeść regularnie, mniejsze porcje ale spożywane częściej. Zwracaj uwagę na produkty o niskim indeksie glikemicznym. W swojej diecie jedz dużo warzyw, które posiadają błonnik.
Oprócz diety warto zwrócić uwagę na ćwiczenia i zwiększoną aktywność fizyczną. Jeśli zaczniesz więcej się ruszać to waga powinna drgnąć. Zacznij np biegać, zaczynając od 10 minut truchtu albo 30 minut ćwiczeń w domu, pamiętaj tylko aby pod ręką zawsze mieć coś słodkiego na wypadek niedocukrzenia. Jeśli poczujesz się w którymkolwiek momencie ćwiczeń źle przerwij je, zmierz poziom cukru i podejmij odpowiednie działania. Sport w cukrzycy jest bardzo ważny więc nie zaniedbuj tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...