Skocz do zawartości
Forum

Przybranie na wadze przy tych samych wymiarach ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką wątpliwość: ostatnio przybrałam na wadze 4 kilogramy. Nigdy nie byłam szczuplutka, ale też nie byłam jakaś monstrualnie wielka. Z tym, że mój rozmiar wcale się nie zmienił. Jak była 40, tak została. Wyglądam tak samo. Ani moja aktywność, ani dieta się nie zmieniły. Jakim cudem więc waga pokazuje więcej, kiedy po mnie tego w ogóle nie widać? Zaznaczam, że waga jest dobra, sprawdzałam wyniki na kilku, wahały się o jakież +/- pół kilo.

Odnośnik do komentarza

Też miewałam podobne przypadki i powiem że się to dla mnie źle kończyło. Potrafiłam przytyć 5 kg bez zmiany wyglądu więc nie bardzo się tym przejmowałam a przez następne miesiące potrafiłam przybrać w wymiarach bez zmiany wagi, potem znowu sama waga i potem wygląd bez wagi. Teraz jak coś takiego się dzieje to traktuję to jako dzwonek ostrzegawczy.

Z drugiej strony, może przyjmujesz jakieś leki, tabletki antykoncepcyjne, wiesz cos co może powodować że gromadzisz wodę.

Odnośnik do komentarza

Można robić samemu soki i wtedy wiadomo ile w nich jest tego cukru bo sami go sypiemy. Kiedyś słyszałam w telewizji że w szklance oranżady czy napoju mieści się przykładowo kilka łyżek cukru. Nie wiem czy to prawda bo wiadomo że oranżada czy napój nie smakuje tak jakby był posłodzony kilka łyżek, ale dochodzi ta cała chemia która w tym jest więc może i to możliwe. Z sokami może być podobnie.

Odnośnik do komentarza

mleko naturalne to masz prosto od krowy czasami można sobie kupić takie u pań na bazarku w butelce ale takie nie postoi nawet 3 dni. Te mleka co są w sklepie są zrobione z tego co wiem z rozpuszczonego mleka w proszku. Naturalnego w sklepie nie kupisz. Swoją drogą ludzie którzy sprzedawali mleko do skupu też mają różne ciekawe sposoby na to żeby się szybko nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza

to mleko co ma długi termin ważności to jest mleko UHT, - czyli podgrzanie mleka do temperatury 135-150 stopni przez 1-2 sekund. W takiej temperaturze ginie wszystko i co dobre i co złe, dlatego to mleko może długo stać. Co do soków to każdy sok zawiera cukry proste czyli glukozę i fruktozę, łatwo się one wchłaniają i jeśli ktoś pije dużo soków to rzeczywiście mogą sprzyjać tyciu. Zwłaszcza jeśli są sztucznie dosładzane.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...