Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym


Gość oleńka00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oleńka00

HEJ mam pytanko czy to prawda że da się zrzucić brzuszek ćwicząc na rowerku stacjonarnym?? na pewno nogi i pupę ale brzuch?? co myślicie.. czy bardzo się "umięśnią" nogi?? nie chce wyglądać jak kulturysta:D i jeszcze jedno jak najlepiej ćwiczyć.. codziennie czy 2 -3 raz w tygodniu? po ile jeździć?

Odnośnik do komentarza

ja na rowerku robiłam trening interwałowy 15 minut dziennie. całe ciało pracuje. Ale wykonywałam wtedy różne ćwiczenia. Nie ważne na co wykonujesz ćwiczenia i tak leci z całego ciała. Ćwiczenia co najwyżej modelują dane partie.

O to żeby urosnąć jak kulturysta to się nie musisz obawiać, do tego trzeba nie tylko ćwiczyć ale specjalnej pracy jak jedzenie białka tak żeby mięśnie były dobrze odżywione, ćwiczeń z dużym obciążeniem, większym niż możesz osiągnąć na rowerku. Poza tym z tego co wiem żeby kulturysta mógł uwydatnić mięśnie żeby wyglądały okazalej to muszą doprowadzić organizm do mocnego odwodnienia.

Odnośnik do komentarza
Gość oleńka00

nie no normalny mam rowerek siedzący;P kolega tak mnie przekonywał że od takiego jeżdżenia brzuch "spada" dlatego pytam bo coś mi sie wierzyć nie chciało:D na brzuch to i tak robie brzuszki tradycyjne i pare ćwiczeń na boczki:D ale niestety jestem nie systematyczna i to mnie gubi myślałam że na tym rowerku coś bardziej.. pojeżdżę zobaczę:D

Odnośnik do komentarza

Brzuszki i boczki modelują mięśnie brzucha dzięki czemu brzuch wygląda lepiej i jest wrażenie że spada ale w samym procesie spalania tłuszczu to brzuszkami wiele nie nawojujesz. Rowerek jest moim zdaniem lepszym pomysłem.

Tylko wypracuj sobie jakąś systematyczność jeśli chodzi o ten rowerek, lepiej jest codziennie zrobić te 10-20 minut niż raz na tydzień pedałować 3 godziny. Najlepiej trzymaj się też stałej pory dnia.

Odnośnik do komentarza

nom najlepiej codziennie o tej samej porze. wtedy masz taki rytuał i nie ma, że się nie chce, bo tak jest dzień zaplanowany, że w danym czasie się ćwiczy i już. a jak się nie zaplanuje to zawsze cos innego będzie atrakcyjniejsze i wazniejsze. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jakim sposobem mogę mieć szczuplejsze nogi i brzuch?

Mam 15 lat, 176 cm wzrostu i ważę 61 kg. I jeśli tyję, to głównie w udach i brzuchu. Jestem bardzo aktywna, uprawiam wszelkiego rodzaju sporty: jazda na rowerze, rolkach, biegam, skaczę, gram w siatkówkę, koszykówkę, codziennie robię tzw, brzuszki i przysiady oraz uprawiam sporty ekstremalne np. skoki spadochronowe, ale one się nie liczą.
Więc chciałabym być szczuplejsza w udach i brzuchu. Mogą to być wady odziedziczone, bo moja mama i babcia również mają szerokie biodra i jestem tego świadoma, że nigdy nie będę taka chyda jak bardzo bym chciała, ale jednak przeszkadzają mi moje uda, zwłaszcza, że powoli zaczyna mi się robić cellulit.;/

Także bardzo proszę o porady jaką dietę stosować oraz jakie ćwiczenia stosować, aby moje nogi i brzuch były szczuplejsze lub nawet chude. Chciałabym aby do początku wakacji był bardzo widoczny efekt, bo wiadomo- to w końcu wakacje.

pozdrawiam serdecznie :):)

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa więc odradzałabym dietę odchudzającą. Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę to proponuję Ci ćwiczenia na te partie ciała które chcesz poprawić. Jesteś bardzo aktywna więc proponuje się skupić na ćwiczeniach rozciągających i modelujących sylwetkę, które nie rozbudują Twoich ud a nadadzą im ładny wygląd. Poniżej przedstawię kilka ćiwczeń, które możesz wykonywać w domu:
1. Ćwiczenia rozciągające mięśnie
2. Ćwiczenia modelujące sylwetkę
3. Pilates
Co do mięśni brzucha to z nimi nie jest tak prosto. Mięśnie te wymagają regularnych ćwiczeń a efekty pojawiają się dość późno przez co można się łatwo zniechęcić. Ale nie można się łatwo poddawać. Zaproponuję ci kilka ćwiczeń które pomogą Ci wyrzeźbić brzuch.
Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Rowerek na pewno wzmocni nogi, pupe niekoniecznie, bo jednak na niej siedzisz wiec sie nie ruszasz. Ja np. wole rowery zwykle, daja wiecej satysfakcji, ale to jak kto lubi. Jesli masz mozliwosc kupna takiego rowerku, to kupuj, na pewno beda efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...