Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na szczuplejsze uda i pośladki


Gość ALICJA 25

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jak uprawiasz jakieś ćwiczenia to nie ma to wpływu na to skąd ci te kilogramy ubędą nie ważne co ćwiczysz. Ja kiedyś ćwiczyłam głównie nogi i plecy a znikała oponka z brzucha, na brzuch robiłam tylko jakieś tam skręty, nawet na twarzy miałam zmiany. Ćwiczenia co najwyżej mogą modelować dane partie i wrażenie jest takie że chudniesz.

Odnośnik do komentarza

Twoje BMI wskazuje na to że masz prawidłową wagę i nie musisz się odchudzać. Jeśli chcesz wyszczuplić pośladki i uda oraz wymodelować mięśnie tych partii ciała to proponuję następujące ćwiczenia:
1. Umieść piłkę między ścianą a plecami. Oprzyj się o piłkę w ten sposób aby, ustawić nogi pod kątem do ściany. Zrób półprzysiad pilnując, aby kolana nie wyszły poza linię czubków butów. Wyprostuj kolana, utrzymując ciężar ciała na piętach.
Wykonaj 15 powtórzeń w spokojnym tempie.
2.Połóż się na plecach na podłodze. Ugnij nogi w kolanach. Ręce wzdłuż ciała. Podnoś biodra do góry, podczas ruchu napinaj mięśnie pośladków. Następnie wytrzymaj tak chwilę i spokojnie opuszczaj biodra. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
3. Mięśnie pośladków możesz również rzeźbić podczas zwykłych czynności. Mianowicie np. siedząc na krześle w pracy czy na uczelni napinaj mięśnie pośladków i rozluźniaj. Rób tak przez 5-10 minut.
4. Mięśnie ud można również modelować robiąc półprzysiady oraz wymachy nóg na boki. Dobrym ćwiczeniem będą także wypady nóg do tyłu.
Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam mam 18 lat, 164 cm wzrostu. Mam duże uda i pupe (łydki są w sam raz) przez co jest mi ciężko dobrać spodnie. Ponieważ w łydkach są dobre, w udach za ciasne a w pasie troche za luźne. Więc muszę wziąć większe co sprawia że są za długie i za szerokie w pasie. Jest to dość kłopotliwe. Co polecacie żeby zmniejszyć objętość ud ( ćwiczenia, dieta) oraz ćwiczenia na pozbycie się boczków. Chce zmienić troche swoją figurę bo wiem że mogę wyglądać lepiej tylko nie wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Gość Nataliaa1994

Mam 18 lat, 168 cm wzrostu i ważę 73 kg. Jest to za duża masa jak na mój wiek i wzrost. Mam grube kości i z tego powodu też dużo ważę, ale nie patrzę na liczbę tylko na wygląd. Mam dość dużą pupę i grubę uda. :( od zawsze miałam z tym problem. W wakacje muszę męczyć się w leginsach, bo choćbym chciała ubrać spodenki to tego nie zrobię, bo wygląda to okropnie. Pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza

Minimum 3 razy w tygodniu. Nie ma sie również co nastawiać na efekty od razu, zwykle trzeba ćwiczyć dosć sporo aby zobaczyć pierwsze rezultaty. Prawda jest taka, ze to własnie za pomocą ćwiczeń da sie wyrzeźbić ładną sylwetkę. Poza tym jest to na pewno o wiele zdrowsze niż na przykład operacje plastyczne, które są obarczone wieloma efektami ubocznymi....

Polecam równiez nie zapominać o ćwiczeniach wytrzymałościowych, ktore są bardzo zdrowe dla organizmu. Jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia na zewnątrz, polecam ćwiczenia w domu. Dobrze jest kupić sobie orbitrek.  Zobacz sobie tutaj https://sklep.spokey.pl/pol_m_Sporty_Fitness_Trenazery-Orbitreki-394.html

Edytowane przez zdenka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...