Skocz do zawartości
Forum

Alkohol a zatrucie żołądkowe


Gość alko89

Rekomendowane odpowiedzi

HEjka;) mam zapytanie....chodzi o to że ostatnio przechodziłam chorobę żołądkową...jestem świeżo po tej chorobie a organizuję niedługo imprezę i będzie no nie oszukujmy się chlanie...i mam pytanie co mogę wypić? nie chodzi o nawalenie ale jakis taki alkohol co by znajomi sie nie czepiali że pije i nie zmuszali mnie do picia np wódki jeśli to może mi zaszkodzić;/ HELP me!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś po chorobie to radziłabym nie pić żadnego alkoholu. Alkohol podrażnia żołądek, który w Twoim przypadku i tak jest już podrażniony przebytą infekcją. Jeżeli dodatkowo przyjmujesz jakieś leki to może dojść do reakcji tych leków z alkoholem co może skończyć się tragicznie. Dlatego też najlepiej będzie gdy dasz wytchnienie żołądkowi i nie będziesz pić alkoholu na tej imprezie. Lepszym wyjściem będą herbatki owocowe, lekkie napary czarnych herbat, woda mineralna ( niegazowana) czy soki. Ogólnie unikaj napoi gazowanych, gdyż gaz w nich zawarty również może podrażnić błonę śluzową żołądka.

Odnośnik do komentarza

kiedys bralam leki i nieoczekiwanie wpadla kolezanka z winem, ktorej dlugo nie widzialam. Wypilysmy wino, bylo to domowej roboty jej ojca. Bylo wszystko ok. Poszlam spać. Na drugi dzien myslalam ze zejde bol glowy nudnosci, pulsowanie po prostu masakra, 2 dni mnie tak trzymalo juz bylam bliska jechania na pogotowie - nie polecam !!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...