Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe ryby a niezdrowa panga


Gość werka

Rekomendowane odpowiedzi

To, że ryby sa zdrowe i wpływaja na nas korzystnie wiemy nie od dziś. Jednak ostatnio czytałam trochę na temat pangi i dowiedziałam się zaskakujących rzeczy. Otóż ponoć jest bardzo niezdrowa! dlaczego? Ano:
Ponoć pange mamy z Wietnamu, a Wietnamczycy, aby zarobić na eksporcie, faszerują ryby żeńskimi hormonami z moczu od kobiety w ciąży!!!!!! Aż trudno mi w to uwierzyć (jestem zbulwersowana), do tego karmią je specjalnym granulatem i trzymają w okropnych warunkach gdzie jest wiecej ryb niz wody. Zastanawiam się czy to prawda?? Czy to co się dowiedziałam jest prawdziwe i czy panga faktycznie jest niezdrowa???? Jakie ryby są najzdrowsze i najkorzystniej na nas wpływają???

Odnośnik do komentarza

Tez słyszałam o tych pangach różne rzeczy. fakt faktem, kiedyś były całkiem dobre, a teraz zazwyczaj smakuja i pachną mułem, bo podobno oni je hodują w takich mulastych bajorkach. Może jak ludzie przestana kupowac i jeść te biedne ryby to producenci zrozumieja, że ten biznes nie ma sensu i dadzą spokój biednym rybkom.

Ja osobiście najbardziej lubię filety z dorsza. Ryby sa super zdrowe, tylko ważne, żeby je odpowiednio przyrządzić, bo jak się pójdzie do smażalni, gdzie oni smażą ryby w starych, zużytych olejach z tłuszczami trans, to średnio z tą zdrowotnością...

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć, że panga jest jedną z najtańszych ryb i zazwyczaj jest w promocji. Ryby ogólnie są drogie, a wszyscy wiedzą i słyszą naokoło, że są zdrowe. prosty rachunek - zdrowy obiad dla rodziny = ryba. A skoro ryby są drogie, to kupuje się najtańszą.

Odnośnik do komentarza

ale co wy się dziwicie. Tam idzie masówka ich nie obchodzi to czy ktoś się tym struje czy nie tylko o zysk...Panga jest dużo tańsza niż kurczak bo w okresie świat chodzi po ok 9-10 złotych podczas gdy pierś z kurczaka kosztuje 11-15 zł. To co się dziwić...

Odnośnik do komentarza

Panga od kilku lat jest hitem na Polskich stołach. Składają się na głownie dwie cechy: pierwsza – to jej cena. Pangę można już kupić za około 10 zł za kilogram, druga cecha – to brak charakterystycznego smaku i zapachu ryby. Panga ma bardzo delikatny, lekko mdławy smak. Jednak tu jej pozytywy się kończą.
Należy pamiętać, że pandę hoduje się na skalę przemysłową w ogromnych ilościach. Hodowana jest albo w klatkach poustawianych na rzece albo w postaci olbrzymich akwariów. W Mekongu ryby te szybko dorastają do około 1,5 kg i są gotowe do dalszego produkcji. W takiej klatce czy basenie jest bardzo dużo ryb. Żaden inny gatunek nie przeżył by w takiej ilości w jednym miejscu. Aby nie dopuścić do chorób, rybom podaje się antybiotyki oraz inne związki, które zapobiegają rozprzestrzenianie się chorób i poprawiają ogólną kondycję. Dodatkowo wody Metongu są bardzo zanieczyszczone. Zanieczyszczenie wody i stosowane antybiotyki oraz inne szkodliwe związki wpływają na skład mięsa pangi, ponieważ ta może kumulować je w swoim ciele.
Po względem zdrowotnym mięso pangi prawie w ogóle nie ma kwasów tłuszczowych omega 3, które są bardzo pożądane w diecie człowieka.
Tak więc z tych powodów polecam jedzenie jednak innych ryb niż panga. Możemy wesprzeć krajowy rynek hodowlany kupując polskie ryby.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się - nie bede kupowała pangi powinna byc informacja o jej produkcji na opakowaniu zeby ludzie mieli swiadomosc co jedza bo wiekszosc ludzi kupuje cos co im smakuje a tak naprawde to jest niezdrowe i nie ma zadnych wlasciwosci

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś kupowałam pangę ale do czasu jak mój mąż kupił kiedyś więcej pangi tak z 6 płatów. Wrzuciłam do zamrażalka. W niecały tydzień zaczęło śmierdzieć w lodówce jakby coś w niej zdechło. Wąchałam po kolei wszystko i żadnemu z nas do głowy nie przyszło że to świeżo zakupiona i dobrze zamrożona ryba. Ciesze się że tego nie jadłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...