Skocz do zawartości
Forum

Nierównomierne chudnięcie


Gość lunatyczka102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LUNATYCZKA102

"Witam, mam 21 lat i przy wzroście 174cm ważę 66kg, wiem że mieszczę się w normie, niestety przez kombinowanie z dietami rozchwiałam sobie metabolizm, i o ile drastycznie się nie pilnuje przez weekend normalnego jedzenia przybywa mi 2 kg na wadze a następnie znów staram się jeść nisko kalorycznie przez 2 tyg i tak w kółko, czytałam art. o przemianie materii i staram się ją poprawić, ale chce schudnąć ok 5 kg. Jem 5 małych posiłków , co ok. 2,5 - 3,5 h, i zaczęłam ćwiczyć: 30 min marszu z góry, 30 min marszu pod górę, ok 40 min ćwiczeń np brzuszki przysiady rozciąganie pompki odpychanie się od ściany itp.) . Mo przykładowy dzienny jadłospis to:
- 125g jogurtu i 2- 3 łyżki musli
- owoc np. jabłko banan, 3 kromki chrupieko pieczywa lub kromka pumpernikla z jajem i pomid. lub ok 80 g tuńczyka z puszki, -pomidorowa bez zabielania z makaronem lub spagetti ,
-surówka z kapusty, papryki i pomidora z odrobiną oliwy,marchewki, czasem kawałek drobiu, gotowany brokuł/kalafior, ziemniaki z mikrofalówki
- owoc.
Czasem pije kawę rozpuszczalną z mlekiem i słodzikiem lub gorzką czerwoną herbatę.Czy takie żywienie i ćwiczenia pozwolą schudnąć i ustabilizować metabolizm?

Ps. Nie wiem dokładnie ile zjadam kalorii, i martwię się że jak za mało to może wcale metabolizmu nie naprawiam.

Z góry dziękuję za poradę."

Odnośnik do komentarza
Gość lunatyczka102

Witam, mam 21 lat i przy wzroście 174cm ważę 66kg, wiem że mieszczę się w normie, ale chce schudnąć ok 5 kg. Jem 5 małych posiłków , co ok. 2,5 - 3,5 h, i zaczęłam ćwiczyć: 30 min marszu z góry, 30 min marszu pod górę, ok 40 min ćwiczeń np brzuszki przysiady rozciąganie pompki odpychanie się od ściany itp.) .
Generalnie moim celem jest wysmuklenie całej sylwetki tzn. chciałaby być drobniejsza. Zauważyłam jednak że chudną mi tylko biodra i pupa a barki stały się szersze, zależy ,mi żeby wysmuklić ramiona ale absolutnie nie poszerzyć barków, figurę mam zbliżoną do klepsydry i chce żeby tak zostało.prosze o poradę co robić i jak ćwiczyć żeby chudnąć równomiernie, jak ćwiczyć ramiona bez poszerzania barek?
Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Przemiana materii zależy w głównej mierze od tego ile spożywasz dziennie kalorii i czy jesteś aktywna. Żaden kalkulator ci tego nie powie. Powinnaś sobie policzyć ile dziennie spożywasz kalorii i starać się jeść zbliżoną porcję kalorii każdego dnia przez jakiś czas. Jak chcesz poprawić metabolizm to powinnaś po jakimś czasie zacząć zwiększać ten pułap tak jak się wychodzi z diet niskokalorycznych o 100 Kcal tygodniowo aż dojdziesz do takiego pułapu jaki jest odpowiedni dla twojej wagi i wzrostu. Inne sposoby jakie pamiętam to:
- podzielić posiłki na kilka dziennie o stałych porach
- pić dużo wody,
- oczywiście ruch jakikolwiek jest wskazany. Trening powinien zawierać ćwiczenia zarówno na rozbudowę mięśni jak i na kondycję.
- kończenie kąpieli zimnym prysznicem pobudza krążenie.
Więcej nie pamiętam.
Przede wszystkim pamiętaj o regularnym jedzeniu i o tym żeby dziennie spożywać zbliżona ilość kalorii. Rozregulowałaś sobie przemianę materii, bo najpierw jadłaś mało a potem nadrabiałaś, to jest najczęstsza przyczyna tycia u wielu osób, też kiedyś w ten sposób nabrałam sporo ciała w krótkim czasie. Lepiej jest jeść codziennie stałe porcje które zaspakajają twoje zapotrzebowanie i czasem sobie czegoś odmówić albo zjeść więcej, niż robić tak że dłuższy okres jesz mało a potem przez dzień czy dwa jesz dużo więcej.
Jak juz uregulujesz trochę metabolizm to dopiero później mysl o schudnięciu.

Odnośnik do komentarza

Co do ćwiczeń na całą sylwetkę to polecam ćwiczenia aerobowe i ćwiczenia rozciągające, ponieważ nie powodują one dużego przyrostu masy mięśniowej a ładnie modelują ciało.
Ćwiczenia aerobowe to ćwiczenia w których ruch jest długotrwały i jednostajny, zaangażowane są nie duże grupy mięśni. Ćwiczenia wpływają na zwiększone zużycie energii i szybszą utratę kilogramów niż w przypadku ćwiczeń siłowych. Ćwiczeniami aerobowymi są: pływanie, bieganie, skakanie na skakance, wchodzenie po schodach, pajacyki, skipA i skipB.
Drugim rodzajem ćwiczeń są ćwiczenia rozciągające, które wymodelują Ci mięśnie bez zbędnego ich rozrostu.Powodują one bowiem wzrost długości mięśni. Ćwiczenia rozciągające powinny być wykonywane po krótkiej rozgrzewce aby uniknąć kontuzji. Każde z ćwiczeń powinno trwać 1-2 minuty. Podczas ich wykonywania nie powinniśmy się spieszyć, ruch powinien być spokojny i precyzyjny. Ćwiczeniami rozciągającymi są wszelkiego rodzaju skłony, wymachy rąk i nóg. Dodatkową zaletą tych ćwiczeń jest to, że zwiększają one sprawność i zakres ruchów.
Najlepiej jest jeśli połączymy te ćwiczenia razem, wtedy powinniśmy otrzymać lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...