Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na schudnięcie 5 kg bez diety


Gość mala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat, 158 cm wzrostu i ważę 55 kg. Zawsze do tej pory ważyłam 50 i waga ta moim zdaniem byla dla mnie odpowiednia, czulam sie z nia dobrze. Teraz czuje sie potwornie i nie wiem co mam zrobic, zwykle brzuszki nie pomagaja. Jestem ruchliwa dziewczyna i bardzo lubie sport jednak nie mam zadnych sprzetow do cwiczen oprocz obciaznikow na nogi i jednego ciezarka. Przeszkadza mi najbardziej moj brzuch, ktory jest teraz dla mnie bardzo duzy, chcialabym tez zrzucic kilka kilogramow z ud i pupy. Mam figure klepsydry, przez co az tak bardzo nie widac tych moich zbednych kilogramow. Nie mam mozliwosci prowadzenia diety, poniewaz musze jesc to co ugotuje mama dla calej rodziny, lub ja sama. Chciałabym prosic o porade, ewentualnie jakis harmonogram samych cwiczen by schudnac 5 kg w ok. 3 tygodnie. Mam jeszcze jeden problem z efektem jojo, jesli moge prosic chcialabym porade rowniez w tej sprawie jak walczyc z tym zjawiskiem. Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Jak nie chcesz efektu jojo to rozłóż sobie zrzucanie kilogramów na większy okres czasu tym bardziej że nie masz ich wiele. Optymalnie powinno się chudnąć 1 kg na tydzień więc te 2-3 dodatkowe tygodnie cię chyba nie zbawią. Nie znam się za bardzo na dietach ale zdrowo odżywiać możesz się zawsze nawet jak mama gotuje. Tylko uprzeć mamę żeby nie miała pretensji że nagotowała a ty nie jesz.
-Nie wiem co tam jecie ale powiedzmy ze mama robi kotlety z ziemniakami to zjedz sobie kotleta z jakąś sałatką albo warzywami.
-Podziel sobie na posiłki na 5 dziennie i staraj się jeść o stałych porach i w mniej więcej równych odstępach.
-Słodycze najlepiej jeść oddzielnie, nie zagryzaj nimi obiadu ani żadnego innego posiłku.
- Pij dużo wody przynajmniej półtora litra dziennie, podobno niezdrowo jest zapijanie posiłków więc lepiej odczekać po posiłku jakieś czas.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze powiem że waga nie jest jedynym wskaźnikiem chudnięcia. Ja ważę 76 kg i mam 173 wzrostu. Jak mówię komuś ile ważę to sie każdy za głowę łapie i mówi że nie możliwe. Niektóre osoby z tą wagą albo jeszcze mniejszą wyglądają 2 razy jak ja dosłownie. Zawsze miałam wyższą wagę niż na to wyglądało. Na studiach na początku ważyłam 65 kg a miałam ten sam rozmiar co moja koleżanka która ważyła przy tym samym wzroście 10 kg mniej. Stare ciuchy to najlepsza miarka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie masz zbytniego wpływu na to co jesz i w jaki sposób są przygotowywane posiłki to musisz skupić się na ćwiczeniach. Postaraj się ćwiczyć przez godzinę dziennie, a w ciągu dnia być jak najbardziej aktywna. Jeżeli możesz to do szkoły jeździj rowerem albo chodź na piechotę, tak samo ze schodami, jeśli masz do wyboru windę czy schody wybieraj schody. Taki małe rzeczy poprawiają naszą wydolność i kondycję.Wiadomo na tym nie możesz poprzestać.
Masz do wyboru w zależności od tego co lubisz robić. Możesz zapisać się na zajęcia typu pływanie, aerobik, kurs tańca czy zajęcia sportowe typu sks w szkole. Możesz też ćwiczyć przez godzinę w domu.Tylko musisz wtedy być systematyczna i wytrwała Zawsze taki trening zaczynaj od ćwiczeń kardio, aby pobudzić organizm i podnieść tętno. W trakcie ćwiczeń kardio nasz organizm zaczyna spalać tk. tłuszczową, spala jej więcej niż podczas ćwiczeń na budowę mięśni. Po za tym pozwalają one się rozgrzać organizmowi i powodują , że jest mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji. Potem przechodzisz do ćwiczeń na modelowanie mięśni. I tu jeśli nie ćwiczyłaś zacznij od 10 - 12 powtórzeń każdego ćwiczenia, nie ma sensu od razu zaczynać z górnego pułapu bo tylko nabawisz się zakwasów i się zniechęcisz. Po głównej części treningu przechodzisz do rozciągania.
oto zestaw kilku ćwiczeń jakie możesz wykonywać w domu:
1.Ćwiczenia kardio
2.Ćwiczenia na ramiona
3.a)Ćwiczenia na brzuch - dolny odcinek
b) Ćwiczenia na brzuch - mięśnie skośne
c) Ćwiczenia na brzuch
4.Ćwiczenia na nogi
5. Ćwiczenia rozciągające

Co do diety to może spróbuj porozmawiać z mamą aby dawała Ci mniejsze porcje, albo stosowała mniej tłuszczu do przyrządzania potraw. możesz także zamiast ziemniaków gotować sobie ryż lub kaszę. wtedy mama nie będzie zła, że nic nie jesz. Z własnej inicjatywy możesz również nie jeść słodyczy, fast foodów i pić napoi kolorowych. Te wszystkie produkty są bardzo kaloryczne.
Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

mozliwe albo ktos po prostu ma zaburzenia postrzegania własnej sylwetki
ale wiele razy sie spotykam z osobami ktore wiedza ze sa chude ale mowia ze sa grube zeby ktos wlasnie im powiedzial ze sa chude dziwne z deka

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...