Skocz do zawartości
Forum

Co sądzicie o oczyszczaniu organizmu?


Gość matisia2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - co sądzicie na temat oczyszczania organizmu? słyszałam, że są preparaty aby oczyscic organizm z toksyn ale mnie interesują naturalne metody czyli głównie dieta: co jesc, co pic, czego unikac - czy mozna robic specjalne soki albo pic specjalne herbaty aby oczyscic organizm? bardzo mnie to interesuje i chetnie sie dowiem jak oczyscic organizm aby byc zdrowszym ale interesuja mnie bardziej naturalne metody!!

Odnośnik do komentarza

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn są różne ale pewne podstawowe zasady w każdej opcji są takie same.
Po pierwsze podczas oczyszczania organizmu musimy pić bardzo dużo płynów, dziennie musimy wypić 8-9 szklanek wody lub zielonek herbaty. Opcjonalnie może to być sok pomarańczowy świeżo wyciśniętych owoców. Musimy naszemu organizmowi dostarczyć w ten sposób przeciwutleniaczy, które pomogą nam pozbyć się toksyn z organizmu.
Po drugie w diecie oczyszczającej muszą pojawić się duże ilości warzyw i owoców, najlepiej surowych. Dziennie powinniśmy zjeść około 0,5 kg owoców lub warzyw. Dostarczą one nam witamin, minerałów, błonnika a także energii.
Po trzecie wzbogacamy dietę w błonnik, jemy brązowy ryż i kasze. Błonnik działa jak szczoteczka, która wymiata resztki zalegające w naszym układzie pokarmowym.
Po czwarte, raz na miesiąc możemy przeprowadzać głodówki, ale należy z nimi bardzo uważać, ponieważ zbyt długa głodówka zamiast pomóc zaszkodzi. Głodówki powinny trwać 1-2 dni.
Oczyszczenie organizmu odbywa się przez działalność wątroby, nerek i płuc. Razem z moczem są wydalane zbędne i szkodliwe produkty przemian metabolicznych, wątroba prowadzi detoksyfikacje organizmu.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem głodówki są trochę bez sensu, a ludzie najczęściej kojarzą oczyszczanie organizmu z głodówką. Głodówkę lepiej sobie odpuścić a zrobić sobie dzień gdzie pije się wodę, herbatki do tego jakiś kefir i owoce lub warzywa w postaci papki żeby człowiek zaraz po tym nie rzucił się na pierwsze lepsze jedzenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...