Skocz do zawartości
Forum

Wałeczki tłuszczu na plecach


Gość tajga

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się dowiedzieć jak schudnąć na plecach, chodzi mi o taki problem, że pod stanikiem po lewej i prawej stronie mam faldki tluszczu. Odznaczaja sie na bluzce i bardzo mnie krepuja. Są spore i chcialabym sie ich pozbyc. Zastanawiam sie czy sa jakies cwiczenia na plecy i na te fadki czy trzeba sie calkiem odchudzac i cwiczyc. Mam lekką nadwagę, wiec mam też oponkę, ale te fadki na plecach mnie przygnebiają. Wiem, że Ania Mucha takie miała i chyba sie ich pozbyła. Jak moge to zrobic sama bez angazowania trenerow i dietetykow?
pozdrawiam
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz pozbyć się wałeczków tłuszczu na plecach polecam następujące ćwiczenia:
1. Koci grzbiet - Klękamy, rozstawiamy kolana na szerokość ramion. Ręce oparte na podłodze. Przechodzimy powoli do pozycji ,, zapadniętego" grzbietu. Następnie robimy koci grzbiet. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy.
2. Połóż się na brzuchu twarzą. Dłonie powinny być rozłożone na szerokość barków, tak by znalazły się pod nimi, dłonie skieruj do przodu. Rozszerz palce i naciśnij ich nasady do podłogi. Nogi i stopy trzymaj blisko siebie, oddalone na szerokość bioder. Grzbiety stóp dociskaj do maty. Zbliż łokcie do tułowia. Ściągnij łopatki . Kość łonowa powinna wciskać się w podłogę. Nogi są wyprostowane, unieś kolana nad podłogę, końce stóp opieraj o podłogę. Podczas wydechu podnieś do góry klatkę piersiową, ale nie opieraj się zbyt mocno na rękach, staraj się unosić dzięki pracy mięśni pleców. Przyciśnij dłonie do podłogi, jednak nie prostuj do końca łokci, powoli płynnie wyciągaj kręgosłup do góry. Pośladki powinny być rozluźnione. Dociskaj lekko nogi do podłoża.
3 Słony i skrętosklony
4. Wymachy rąk do tylu i do przodu oraz obroty rąk do przodu i do tyłu.
5.Ćwiczenia na plecy w domu
6.Ćwiczenia na plecy ze sztangą
na piękne plecy polecam także masaże, które możemy wykonywać w pojedynkę za pomocą ręcznika albo ktoś inny może nam pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...