Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca dla 16-latki


Gość Karolina.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.; ))))
Mam 16 lat (skończone dwa dni temu. ;D )
Ważę jakieś 68-69 kg i mam 177 cm. ( był okres gdy ważyłam już 72 kg ). Może 68 kg wydaje się komuś mało przy takim wzroście, ale mam bardzo masywne uda,duży tyłek i odstający brzuch. ;(
Jak pozbyć się jakiś 8-10 kg i trochę tego niepotrzebnego tłuszczu.?
Chłopaka namawia mnie do biegania, ale ja nie lubię biegać i oda razu dostaje duszności. Stosowałam kiedyś dietę ale długo nie wytrzymałam. Teraz znów chce spróbować trzymać dietę, ale zobaczymy ile wytrzymam. ;)

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli chcesz zadbać o swoją sylwetkę zacznij ćwiczyć i racjonalnie się odżywiać.
Duszności przy bieganiu są najprawdopodobniej spowodowane złą kondycją. Nad kondycją możesz popracować, wtedy łatwiej będzie Ci ćwiczyć a tym samym łatwiej będzie Ci zrzucić kilogramy. Jeśli Twoja kondycja nie jest dobra i niezbyt często ćwiczysz zacznij od spaceru. Codziennie chodź na 30-40 minutowe spacery. Maszeruj dość szybkim tempem, ale takim być mogła spokojnie rozmawiać nie mając zadyszki. Z każdym dniem przyspieszaj tempo i dystans jaki pokonujesz. Twoim celem jest przebiegnięcie całego odcinka. Codzienna aktywność jest bardzo ważna by walce ze zbędnymi kilogramami ale nie tylko. Ma zbawienny wpływ na nasz układ krwionośny, oddechowy, poprawia samopoczucie więc staraj się jak najwięcej być w ruchu. Zrezygnuj z autobusu do szkoły na rzecz roweru lub chodzenia na piechotę, ćwicz w domu lub zapisz się na zajęcia dodatkowe np. sks.
Oprócz sportu i ćwiczeń bardzo ważne jest to jak się odżywiasz. Jeśli chcesz dbać o swoją linię to musisz pamiętać o kilku zasadach:
1. Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, chipsów i innych niezdrowych i kalorycznych przekąsek.
2. Unikaj picia napoi gazowanych typu cola, pepsi mają dużo cukru w swoim składzie i są kaloryczne.
3. Jeśli masz wpływ na to jak przygotowywane są potrawy to wybieraj te, do przygotowania, których użyto jak najmniej tłuszczu. Unikaj potraw smażonych w głębokim tłuszczu.
4. Jedz dużo owoców i warzyw. Warzywa są mniej kaloryczne od owoców dlatego możesz jeść ich więcej. Owoce i warzywa to cenne źródła błonnika, witamin i związków mineralnych w naszej diecie.
5. Nie podjadaj między posiłkami.Kolację jedz na 2-3 godziny przed snem.Nie unikaj żadnego posiłku, codziennie powinnaś jeść 4-5 posiłków.

Odnośnik do komentarza

witam jestem Chłopak
Mam prawie 16 lat
mam 168 cm wzrostu i 65 kg wagi.
między poprzednimi wakacjami a tymi co były 2012 zgrubłem ponad 21kg czyli 1/3 wagi
myśle ze przez tabletki na tarczyce bo mi wykryto troche wcześniej
raz na 2 tyg pizze jem i co 3 dzien hamburgera
jakaś dieta?

Odnośnik do komentarza

Posiłek 5 razy dziennie i nie musi być to tlyko gotowany kurczak moze byc i smażony , ale jemy tyle ile zmieści nam sie w garści , nie podjadamy miedzy posiłkami . Przed posiłkiem wypijamy szklanke wody i staramy sie wolno jeść .
Dodatkowo jako ćwiczenia mozemy wykonywac 10 minutowy trening np. brzucha , abs z Mel B

Odnośnik do komentarza
Gość natalia1998

powiem tak to że masz duszności wcale nie znaczy że masz złą kondycje tylko możesz być poprostu chora np możesz mieć astme lub jakąś inną chorobę więc najpierw idź do alergologa ,pulmonologa,lub kardiologa a w razie choroby idź z tym problemem do dietetyka mam ndazieje że pomogłam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...