Skocz do zawartości
Forum

Banany dla zdrowia a odchudzanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałam dwa różne artykuły na temat bananów i strasznie mnie ciekawi, który z nich był prawdziwy, bo chyba nie oba. Uwielbiam banany i jem praktycznie codziennie. Kiedyś wyczytałam, że powinno się jeść banana na czczo, że wtedy pomaga, dostarcza witamin itd. Ale ostatnio wyczytałam, że banany powodują tycie i że wcale nie powinno się jeść ich za często, ponieważ rozpychają nas. Czy więc powinnam jeść codziennie rano banany czy dać sobie na wstrzymanie? Która opinia jest prawdziwa: banany - źródło witamin i zdrowia czy źródło zbędnych kilogramów?
Pozdrawiam :-)
Anielka

Odnośnik do komentarza

zawsze myslałam, że banany sa super zdrowe i do tego sycące, więc dobre na drugie sniadanko, ale okazuje się, że one zawierają duzo cukru prostego i dlatego cięzko spalic te kalorie. A ostatnio trafiłam na necie na art. o tym, czego nigdy nie zjadłby nasz osobisty trener (co najmniej jakby każdey takiego miał...) to były tam wymioenione właśnie banany, więc chyba jednak jak ktos się odchudza to powinien z nich zrezygnować.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Banany mają wiele zalet ale takę jedną dość istotną wadę. Ich największą wadą jest to, że zawierają dużo cukrów prostych: glukozy i fruktozy, jeden średni banan ma około 150 kcal więc nie jest to mało. Dlatego też należy uważać na to ile się ich spożywa. Banany należą do produktów o średnim indeksie glikemicznym co powoduje, że nie są one polecane osobom cierpiącym na cukrzycę.
Banany możemy jeść na II śniadanie jako sycąca przekąska, ale oczywiście musimy zachować umiar.
Zaletą tych owoców jest ich skład. Są one źródłem witaminy C i witamin z grupy B, magnezu i potasu. W ich składzie wchodzą też takie substancję jak: serotonina i dopamina, które wpływają na dobre samopoczucie. Banany zawierają również dużo błonnika, który sprawia, że czujemy się syci po tym gdy go zjemy. Błonnik wpływa także na pracę jelit regulując ją, obniża cholesterol oraz usuwa resztki pokarmu z jelit.

Odnośnik do komentarza
Gość Były grubas

Ja na bananach i wodzie schudłem ze 120 kg do 80. w okresie niecałych 4 miesięcy. Banan zawiera wszystkie witaminy i mikroelementy potrzebne człowiekowi do życia. UWAGA nie zawiera białka. Pierwsze dwa tygodnie jadłem tylko banany i piłem wodę. W zestawieni 1 banan + i 1 szklanka wody. (Schudłem w tym czasie około 6 kg.) Po dwóch tygodniach dołączyłem chude mięso, około 10 dkg. w porze obiadowej. Bo mogą zanikać mięśnie z których organizm będzie czerpał białko. Banana nie wolno łączyć z innym pożywieniem. Jeść godzinę przed albo godzinę po jedzeniu innych produktów.
Banan ma mało kalorii wbrew temu co bredzą ludzie. Około 107 kcal w 100 gramach. A bez skórki jeszcze mniej.

Po zjedzeniu dwóch bananów z wodą (zgodnie z zasadą 1 banan+1 szklanka wody) jest się nieźle najedzonym a kcal jest ok. 200.

Tak, że bierzcie się grubasy za wodę i banany. Aha. Efektu yoyo nie zauważyłem. Teraz ważą 80-85 kg. i czuję się świetnie i to od wielu wielu lat. Jeśli troszkę waga podskoczy to znowu wcinam banany z wodą.

Na śniadanie ZAWSZE zjadam 1 banana i piję jedną szklankę wody. Wtedy mam więcej energii i chęci do pracy, bo około 20% energii, idzie na trawienie. (stąd to powiedzenie, że człowiek jest leniwy po posiłku.) To g...o prawda, że śniadanie powinno być obfite.

Wiadomości o bananach i ten przepis na odchudzanie znalazłem wiele lat temu w piśmie popularno naukowym FOKUS. Jest rewelacyjny. Plotek nie słuchajcie, bo ludzie często, bez sprawdzenie powielają bzdury. Bzdury też rozgłaszają różni producenci świństw chemicznych na odchudzanie, żeby doić naiwniaków.
NADWAGA NIE BIERZE SIĘ Z POWIETRZA TYLKO Z NADMIARU KALORII, łakomstwa, przejadania się. Teraz moje pożywienie stanowią w 90% owoce i warzywa a te 10% to mięso. Starszy ludziom polecam salceson (najlepiej własnej produkcji) ze względu na galaretką, która regeneruje stawy.

Powodzenia grubaski.

Odnośnik do komentarza
Gość BananaInk

Ja w swojej diecie mam banany.Jednak nie każdemu są one pisane.Zawsze warto sprawdzić na co i w jakich ilościach możesz sobie pozwolić podczas odchudzania poprzez badanie DNA genetic lab.A co do Pana,który był na diecie bananowej.Tak szybka utrata wagi nie jest zdrowa.Jestem ciekawa czy odbiło się to jakoś na pańskim zdrowiu?

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem czy taka skrajnosc bananowa jest dobra. ja schudlem 15 kilo w miesiac ale nie katowalem sie zbytnio. nalezy tylko zmienic talerze na mniejsze i ograniczyc cukier , a takze zrezygnowac z bialego pieczywa . trzeba tez jesc duzo warzyw i niektore owoce . oczywiscie potrzebny jest takze okolo godzinny spacer .minely 3 miesiace i efektu jojo nie ma a jestem pelen energi . polecam takze ruch na swiezym powietrzu. pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...