Skocz do zawartości
Forum

Wahania wagi podczas odchudzania przy tabletekach antykoncepcyjnych


Gość sylwia_29-29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwia_29-29

Witam i proszę o poradę . Od dwóch i pół tygodnia stosuję dietę . Moja waga wyjściowa to 63 kg przy wzroście 158 cm. Mam 37 lat na nic nie choruję , przed odchudzaniem zrobiłam badania nawet na tarczycę. oczywiście stosuję się do zaleceń ekspertów w dziedzinie odchudzania. Jem 5 posiłków co trzy godziny, ostatni posiłek lekka kolacja o godzinie 19 tej . Całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy , soków słodzonych i gazowanych. Jem ciemne pieczywo , mięso tylko drób i ryby. do tego 2 razy dziennie jakiś owoc i warzywa. nie jem ziemniaków , makaronów itp. mniej więcej jest to około 1300-1500 kalorii. Piję 2 litry wody codziennie. Do tego codziennie chodzę 6 kilometrów. ćwiczę w domu brzuszki itp.
Przez pierwszy tydzień waga nawet się nie ruszyła, w drugim tygodniu spadła o 1 kg. A teraz zaczął się trzeci tydzień i waga raz rośnie raz spada ale cały czas tylko do 62 kg i nic więcej , czy ja coś robię nie tak . Chyba jeszcze jest za wcześnie na zastój wagi . Proszę o jakąś poradę lub wskazówki. Dodam jeszcze że od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne , które na polecenie lekarza przestaję brać ponieważ wystąpiły plamienia (skutek uboczny tabletek) za trzy miesiące mam wznowienie. oczywiście te plamienia miałam już w czasie odchudzania. Czy to może z tego powodu waga stoi i zatrzymała mi się woda tak jak w czasie miesiączki. chociaż ja tego nie czuję .Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Twoja dieta wygląda na prawidłową dlatego tym bardziej zastanawiający jest brak ubytku wagi. Być może tabletki antykoncepcyjne, które przyjmujesz utrudniają zrzucanie wagi. Jeśli po odstawieniu nadal nie będziesz mogła schudnąć to radzę udać się do endokrynologa w celu wykonania badań poziomu hormonów tarczycy i hormonów płciowy. Napisałaś że robiłaś już badania na tarczycę jednak nie napisałaś jaki był ich wynik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...