Skocz do zawartości
Forum

Wzdęty brzuch po posiłku


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moim problemem jest brzuch... A dokładniej to, że po jakimkolwiek posiłku (nawet niewielkim!) jest on wydęty i brzydko wygląda. Muszę się przyznać, że nie jem regularnie a zależy mi na płaskim brzuchu. Mam taki, gdy nie zjem kolacji i położę się spać, wówczas rano jest super, do śniadania, bo potem moje jelita się rozszerzają i po każdym posiłku przez jakieś 2-3h jestem nadęta jak balon! Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Oj, z tym jadłospisem będzie ciężko... Bo albo nie mam czasu jeść, albo jem śmieci... Śniadanie jadam rzadko (od jakiegoś tygodnia bardziej regularnie) i przeważnie to są płatki, owsianka albo jakaś drożdżówka. Obiad - przeważnie to tylko drugie danie, bo za zupami nie przepadam. Na kolacje jakieś kanapki. W międzyczasie staram się jeść jakieś owoce.
A teraz kończą mi się wakacje i zauważyłam, że gdy doskwiera mi nuda to coś podjadam, np: cukierki, orzechy, jabłka, ciasta...
Podajcie proszę jakiś sposób na podkręcenie metabolizmu! Już wiem - zero smażonego (a szkoda bo bardzo lubię);(
A może zainwestować w jakieś herbatki właśnie?!??
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze musisz zacząć jeść regularnie. Jedz co 3 -4 godziny. Posiłki nie będą mniejsze, ale spożywane częściej. Jedz w spokoju nie spiesz się, bo podczas szybkiego jedzenia czy picia możemy połykać powietrze i stąd mogą wziąć się wzdęcia. Unikaj napojów gazowanych, lepsze będą soki, wody niegazowane czy herbaty. Unikaj takich produktów jak: kukurydza, cebula, kapusta, rzepa, kalarepka, brokuły, kalafior, jabłka, gruszki, fasola bo one mają właściwości gazotwórcze i mogą powodować wzdęcia.
Twoja dieta powinna być lekkostrawna, dlatego też żadnych potraw smażonych, grzybów, bigosów lub innych ciężkich potraw. Wprowadź do diety warzywa i owoce, które zawierają błonnik, który przyspieszy usuwanie resztek pokarmu z jelit.
Na przyspieszenie przemiany materii radzę pić czerwoną herbatę, pobudza ona przeminę materii do szybszej pracy.

Odnośnik do komentarza

Mam problem który jest "ze mna" od lat. Mianowicie chodzi o to że rano jak wstane mam brzuch niemalże idealny. Jednwk wystarczy że zjem śniadanie i napije sie kawy czy herbaty i w momencie wyglądam jakbym była conajmniej w 6 miesiącu ciąży. Czasem jak zjem obfity obiad jest nawet gorzej. Przyznam że jest to trochę krempujące np ostatnio na weselu znajomej musialam wciągac brzuch bo naprawde wyglądałam jak w ciąży. Wiem że może nie jest to problem na miare globalna ale chciałabym poznac ewentualne przyczyny moich "wzdeć".
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka955

Witam !
Od zawsze byłam dosyć szczupła , teraz waże 51 kg przy wzroście 164 cm. I wszystko było by ok , gdyby nie odstający brzuch. Już od dłuższego czasu za każdym razem ,kiedy coś praktycznie zjem brzuch mam jak w ciązy . Zastanawiam się już czy to waga jest nieprawidłowa moja czy to wzdęcia? Brzuch rano taki straszny nie jest ,ale jak zjem to już straszny . Trochę twardy czasem. Przez to często czuje sie taka gruba jakby . Co o tym myślicie? Jeśli to wzdęcia jak mogę z tym walczyć ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...