Skocz do zawartości
Forum

Nordic walking a odchudzanie


Gość Sylwia50

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to nordic walking jest dobry dla wszystkich grup wiekowych. Nordic walking to chodzenie z kijkami, czyli chodzi się normalnie tylko masz kijki jak takie do nart i dzieki temu mozna złapać rytm marszu a poza tym ćwiczy się też ręce, bo sa w ruchu. Sama nie próbowałam, ale mnóstwo ludzxi chodzi z tymi kijkami, więc chyba to niezłe jest.

Odnośnik do komentarza

Nordic walking to forma rekreacji polegająca na maszerowaniu z specjalnymi kijkami. W czasie tego marszu pracuje cały organizm, przez co zwiększa się sprawność fizyczna i ogólna wydolność organizmu. Jest to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. nordic walking ma 3 stopnie zaawansowania: pierwszy jest zwany inaczej zdrowotnym, skierowany jest do osób,które chcą poprawić swoją kondycję, zrzucić kilka zbędnych kilogramów, poprawić swoją kondycję czy dojść do dawnej formy po urazach. Drugi stopień jest już bardziej zaawansowany. W jego skład wchodzą ćwiczenia fitness. Jest polecany dla osób, które szukają urozmaicenia codziennych treningów. Trzeci poziom zakłada bieganie, skakanie, wspinaczkę po stromych zboczach. Jest polecany sportowcom, którzy chcą zwiększyć swoją wytrzymałość.
Dla osób po 50 roku życia zalecany jest pierwszy stopień. nordic walking mogą uprawiać osoby po urazach, podczas rehabilitacji i po przebytym zawale o ile nie ma jakiś przeciwwskazań

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję najpierw przejść jakiś szybki kurs (nawet z youtuba) chodzenia z kijkami. Ponoć można sobie zaszkodzić jak się nieprawidłowo chodzi z kijkami. U mnie jest pod blokiem park gdzie chodzą ludzie i powiem wam że co nie spojrzę to większość chodzi źle, zgina ręce, kijki służą jako podpórki. Warto poświęcić chwilę na przeszkolenie.

Odnośnik do komentarza

nordic walking to idealny sport dla osób które chcą schudnąć, ale nie zmęczyć się przy tym za bardzo. ja chodze z kijami 3 razy w tygodniu. pierwsze efekty zauważyłam po ok. 2 miesiącach, dlatego najważniejsze to cwiczyc systematycznie i nie poddawac się

Odnośnik do komentarza

Polecam tę dyscyplinę i to zdecydowanie ?

Jako umiarkowana aktywność fizyczna, bezpieczna dla stawów, kręgosłupa i serca, jest zalecana praktycznie dla każdego. Zarówno dla osoby młodej jak równięz dla osoby starszej... 

Podczas treningu oprócz mięśni nóg pracuje także muskulatura górnej połowy ciała. W sumie aktywnych jest aż 90% naszych mięśni - dzięki temu w godzinę spala się ponad 400 kalorii na godzinę. Czyli o wiele wiecej niż w sytuacji w której uprawiamy wiele innych dyscyplin sportowych. Na początek polecam te kijki https://www.krakowsport.pl/product-pol-351-Kije-Nordic-Walking-LEKI-Spin-2020.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...