Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 12-latki


Gość encyklopedia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nataliasweet111

Mam 12 lat i jestem bardzo gruba mam 164 cm wzrostu i waże aż 84 kg byłam u lekarza ale to nic nie daje prosze o pomoc . a i u mnie w rodzinie to jest dość czeste (nadwaga) prosze o specjalne ćwiczenia i diete. ( ćwiczenia na pozbycia sie boczków tłuszczu i ciężkich nóg kóre wyglądają jak kłody)

Odnośnik do komentarza

Twoje BMI ( wskaźnik masy ciała, powstały przez podzielenie twojej masy ciała przez twój wzrost w metrach do kwadratu) jest całkowicie w normie. Prawidłowa masa ciał jest przy wartościach BMI równych 19,5 – 24,5. Twoje BMI wynosi 22,2. W wieku 12 lat nie powinnaś podejmować się odchudzania, twój organizm dojrzewa, zmieniają się proporcje ciała, nabierasz kobiecej sylwetki, jest to całkowicie normalne. Odchudzanie w tym wieku może pociągać za sobą szereg przykrych konsekwencji takich jak zaburzenia odżywiania, wypadanie włosów, czy łamliwe paznokcie. W skrajnych przypadkach może dojść do zatrzymania owulacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Zrospaczona

hejka:)mam 12 lat i chciala bym schudnac przynajmniej 16kg mam 161 cm wzrostu i waze 64 i wdodatku mam duze piersi kturych nie lubie ale mi sie to nie podoba ze mam szerokie biodra i grube uda i brzuch...chciala bym byc szczupla i jezdzic na basen ale nie moge choc to strasznie lubie...chciala bym byc jak moje kolerzaniki szczupla czasem jak patrze na ich zdjecia to mi sie plakac chce bo bym chciala byc taka jak one one maja 11 12 lat a juz sie calowaly i maja chlopaka a ja nigdy nie mialam i nie bede miec:(
prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam ,
Jestem opsesyjna na punkcie chudnięcia.. Strasznie chcialabym schudnąć szczególnie w partiach biodrowych .Oto moje wymiary :
Lat : 12
Wzrost :161
Talia:60 cm
Biust:70 A
Biodra:83 cm
Waga: 42 kg
Czy to odpowiednie ? Bardzo mi zależy !
Z góry już dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Masz 12 lat, więc o jakich wymiarach tu mówisz?? Jak zaczniesz dojrzewać to i tak wszystko się zmieni i dopiero wtedy można wrócić do tematu. Obecnie masz sporą niedowagę, więc mogą to być zaczątki anoreksji, zwłaszcza z Twoim myślenie

Odnośnik do komentarza

Tak czytam to forum i czytam i stwierdzam, że chyba coraz ciężej jest mi się odnaleźć w tych szalonych czasach. Kiedy byłam młoda (może nie było to 100 lat temu, ale troszkę już minęło...) za piękną uważało się kobietę zdrowo wyglądającą, o kobiecych kształtach i uśmiechniętą - pewną siebie. Skąd w młodych ludziach jest tyle pragnienia, aby wyglądać bardzo chudo, w ogóle nie martwiąc się zdrowiem? A poza tym przeciez w wieku kilkunastu lat człowiek ciągle się rozwija, ciało się zmienia. Myslę, że w tych czasach młodym i bardzo młodym ludziom brakuje akceptacji samych siebie. To bardzo smutne...

Odnośnik do komentarza

Cześć! Słuchajcie, mam w szkole taki problem, że koleżanki i koledzy ze mnie się śmieją. To z powodu mojej \" otyłości \" . Ważę 55 kg, mam 160 wzrostu i mam 12 lat. Proszę pomóżcie mi szybko, każdy mi mówi że jestem gruba, jak na W-F ćwiczę, zaraz słyszę zdania typu \" Ta weź się gruba posuń!!! \" czy \" o przy kości przyszła ! \". Moje wszystkie koleżanki są tak zgrabne, że można im tylko pozazdrościć. Miałam sobie odmówić słodyczy, ale u mnie nie ma szans, ponieważ tak mnie do nich ciągnie że cud ! Najbardziej chciała bym schudnąć w okolicach, ud i pupy, a także buzi i rąk. Jest naprawdę tragedia, w lecie jadę nad morze, z kolonią, i wiem że tam będą same \" laski \" a ja będę siedziała w długich , szerokich spodniach i szerokiej w bluzie w takim upale?! Ludzie pomóżcie, co mam robić!!! proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież twoja waga jest odpowiednia do twojego wzrostu. Nie rozumiem skąd takie dysproporcje przy prawidłowej wadze ciała. Być może po prostu powinnas zadbac o swoja kondycje. Zacznij codziennie ćwiczyć, biegaj i wykonuj ćwiczenia rozciągające, a wkrótce wymodelujesz swoje ciało. I pamiętaj, że niezależnie od tego jak sie wygląda nikt nie ma prawa się śmiać z drugiego człowieka. Powinnas ten problem zgłosić nauczycielce oraz porozmawiac z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Cześć! Mam trzynaście lat. Jestem kobietą. Szukam SKUTECZNEJ diety a także skutecznych ćwiczeń. Ćwiczenia - codzienne. Potrzebuje tej diety i na ćwiczenia na mój brzuch i co najważniejsze na moje UDA! Moje uda mają aż 56 cm szerokości. Znam dziewczyny chudsze ode mnie :< . Też chciałabym być takie jak one. Teraz w moim ciele czuje się źle... Oczywiście staram się odrzucać słodycze i jeść owoce... Proszę! Pomóżcie Mi! ; )

Odnośnik do komentarza

To bardzo dobrze, ze ograniczasz słodycze i sięgasz po owoce. Trzymaj tak dalej! Poza tym staraj się pić 1,5 litra wody dziennie. W Twoim wieku odradzane są jakiekolwiek diety odchudzające. Musisz się skupić przede wszystkim na tym, by jeść 5 posiłków dziennie (3 podstawowe plus 2 przekąski). Nigdy nie omijaj żadnego z nich. Nie stosuje głodówek i diet niskokalorycznych, bo pojawi się efekt jojo. Jeśli chodzi o ćwiczenia to polecam pilates lub callanetics. Początki nie są łatwe, jednak później ćwiczenie to tylko przyjemność. Poza tym pamiętaj, że na efekty trzeba trochę poczekać. Bądź cierpliwa! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz trudności z jedzeniem wieczorem to albo zjadasz zbyt mało rano i w południe, albo po prostu masz nawyk zajadania nudy lub smutków. Jak myślisz, co jest Twoim problemem? Diety nie powinnaś stosować, bo jesteś zbyt młoda. Postaraj się jedynie ograniczyć słodycze, jeść mniejsze porcje, ale za to częściej. Poza tym zacznij uprawiać jakiś sport, biegaj, rób wycieczki rowerowe, zapisz się na tańce.

Odnośnik do komentarza

Encyklopedia - przede wszystkim - RODZICE mówia, że jesteś gruba??? Co to za rodzice? zamiast wspierać swoje dziecko to wpędzają w kompleksy... naoglądają się anorektycznych dzieciaków w serialach... Może to właśnie przez takich chorych rodziców młode dziewczynki się głodzą, chorują na anoreksję i mają mega niskie poczucie własnej wartości!!!!!!

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Mam 11 do moich 12 urodzin brakuje paru miesiecy moja waga to 79 kg i mój wzrost to 1 metr i 58 centymetrów na mojej imprezi chcala bym mniesza sukienke niz zawsze wiec prosze o porade w celu jak schudnac i miec plaski brzuch prosze o porade.Oliwia 11 lat

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat, 168 cm i ważę 66 kg .
Zdaje mi się , że mam nadwagę . Mam dość duży brzuch, uda i najgorsze - boczki, których nie mogę się pozbyć !
Na śniadanie jem 2 skibki chleba , w szkole ok.3 , obiad jem przeważnie w domu po szkole.
Staram się nie jeść kolacji, ale nie zawsze mi się to udaje.
Mam już miesiączkę.
Jaką powinnam zastosować dietę do mojego wieku ?? albo jakie ćwiczenia? proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...