Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się boczków i mieć zgrabne nogi?


Gość juula629

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patusiak

Mam 13 lat 175cm wzrostu i ważę 69kg.Moim problemem są grube nogi i boczki. Wiem ze dużo ważę. Mam 2 pytania czy mam nadwagę i jak mogłabym schudnąć. Nie musi być szybko po prostu chcę żeby było widać efekty.Szczególnie zależy mi na wyszczupleniu boczków i ud. Proszę o podanie mi konkretnych ćwiczeń. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Gość Mawet2228

Dzień dobry :) Mam 17 lat ważę 54-55kg przy wzroście 162cm. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że zaczynam mieć coraz więcej fałd na brzuchu. Zawsze miałam płaski brzuch i nie wiem, dlaczego teraz zaczyna się to zmieniać. Chciałabym się pozbyć nadmiaru tej tkanki tłuszczowej, ale nie wiem jaka będzie najskuteczniejsza metoda. Chciałabym też wyszczuplić uda, bo już nie mogę na nie patrzeć. Od kilku miesięcy wyeliminowałam mięso z mojej diety, jednak nie całkowicie. Spożywam je dwa-trzy razy w tygodniu, jest to mięso drobiowe. Słodycze staram się ograniczać, dlatego też czekoladę jem raz-dwa razy w tygodniu. Wody nie piję prawie wcale(czasem pół szklanki w tygodniu). Raz dziennie piję szklankę herbaty owocowej lub normalnej. Owoców i warzyw jem bardzo mało, ale jeśli już to najczęściej jabłka i marchewkę. Na śniadanie piję tylko kubek mleka. Na drugie śniadanie jem skibkę chleba z żółtym serem. Na obiad- 2 razy w tygodniu:ziemniaki z sosem, kotlet z piersi kurczaka, czasami surówka i szklanka soku, w ciągu reszty tygodnia np. miskę zupy, makaron z sosem, pyzy gotowane na parze. Na kolację: skibkę lub dwie chleba z żółtym serem i szklankę herbaty. Często zdarza się tak, że nie jem wcale drugie śniadania i kolacji, albo jednego z tych posiłków. Ćwiczę na w-f-ie dwa razy w tyg(w sumie trzy godziny lekcyjne). Zaczynam jeździć na rolkach. Czasami jadę na krótką przejażdżkę rowerem(pół godziny-godzina).

Odnośnik do komentarza

Jesteś jeszcze nastolatką, zatem odradzam stosowania jakichkolwiek diet. Pamiętaj jedynie by jeść jak najwięcej warzyw i owoców, postaraj się także pić więcej wody i nigdy nie pomijaj posiłków. Skup się przede wszystkim na aktywności fizycznej. Możesz biegać, tańczyć, jeździć na rowerze lub poszukać odpowiednich dla siebie ćwiczeń na stronie www.abccwiczenia.pl Ćwicz przyjemniej 3 razy w tygodniu po 50 minut a uda i brzuch na pewno będą lepiej wyglądać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość genowefa2

Nie masz nadwagi i nie musisz stosować żadnych diet odchudzających. Postaraj się, by Twoje menu było zdrowe. Jedz 5 posiłków (śniadanie, obiad, kolacja plus dwie przekąski). Pamiętaj by było one spożywane o stałych porach. Nigdy nie omijaj żadnego z nich. Ogranicz słodycze, słone przekąski, słodkie napoje. Spożywaj więcej owoców i warzyw, pij 1,5 lita wody mineralnej. Poza tym ruszaj się jak najwięcej, biegaj, skacz na skakance, rób brzuszki. Ciekawe ćwiczenia możesz znaleźć na stronie www.abccwiczenia.pl w zakładce Artykuły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość juula629

Mam 14 lat, wzrost: ok. 168cm, 55kg. Za każdym razem kiedy się ubieram musze szukać ciuchów które ukryją moje 'boczki'. ; / Co zrobić żeby się ich pozbyć ? i ile czasu na to trzeba?
To samo mam z udami u łydkami.. próbowałam już trochę ćwiczyć, ale nie wiem czy da to jakiś skutek. Jakie ćwiczenia się najczęściej sprawdzają? i ile trzeba ćwiczyć żeby były widoczne jakiekolwiek rezultaty ?

Odnośnik do komentarza

Nie ma dokładnego czasu po, którym będzie widać efekty. To wszystko zależy od tego jak długo ćwiczysz, czy wykonujesz prawidłowo swoje ćwiczenia, z jaką intensywnością ćwiczysz. Wszystko ma swoje przyczyny. Dlatego też musisz wytrwać w swoim postanowieniu i nie zarażać się jeśli nie będzie widać efektów. Dobrym sposobem jest zapisywanie obwodów uda, tali czy bioder na kartce a potem sprawdzanie, czy coś się zmieniło. Ustal co ile będziesz robić pomiary np co 2 tygodnie. Tak łatwiej zauważyć zmiany. Co do ćwiczeń to ten temat był już poruszany na forum. Na pozbycie się boczków dobrze robią specyficzne brzuszki. Wykonujesz skłon tak jak przy brzuszku ale ciągniesz skłon po skosie. Lewy łokieć do prawej nogi i na zmianę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat. Mierzę 168 cm. Ważę około 65 kg. Chciałabym schudnąć ponieważ mam '' troszkę'' tłuszczu z okolic brzucha i tzw. boczków. Jaką dietę pan/ i by mi polecił/a? Często gram w siatkówkę, jeśli jest ciepło chodzę na basen ( basen kryty jest w mojej miejscowości w trakcie budowy), staram się ćwiczyć ( brzuszki skłony itp), skakałam na skakance co przyniosło duży rezultat, ale niestety nie mam za bardzo gdzie skakać w domu mało miejsca, na dworze się wstydzę, bo ludzie się na mnie patrzą jak na wariatkę. Prosiłabym żeby pan/i rozpisał mi rozkład ćwiczeń oraz dietę (najlepiej jadłospis). Byłabym bardzo wdzięczna..

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat . Mam 174 wzrostu i ważę około 57-58kg !. I mam straszne boczki na biodrach tłuszczu i grube uda bardzo jak pizza :[ Nie chce mieć tego chce coś z tym zrobić . Jestem dość leniwa i za bardzo nie wierzę w diety . co mogę zrobić czy są jakieś tabletki czy coś chce schudnąć z tych uda i boczków pomocy

Odnośnik do komentarza

Na boczki dobre jest kręcenie hula-hop i rozciąganie. Na brzucha polecam takie ćwiczenia: http://abccwiczenia.pl/cwiczenia-na-miesnie-brzucha http://abccwiczenia.pl/porady/najlepsze-cwiczenia-na-plaski-brzuch http://abccwiczenia.pl/cwiczenie-na-brzuch-miesnie-skosne Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Niestety szybkie odchudzanie w Twoim wieku jest niezalecane, bo się nadal rozwijasz. Dlatego musisz się uzbroić w cierpliwość i wyznaczyć sobie rozsądne cele. Polecam skupienie się przede wszystkim na ćwiczeniach, na boczki polecam kręcenie hula-hop, na brzuch trening 6 Weidera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 13 lat ważę 60kg jestem kobietą i mam problem z udami,łydkami,boczkami i brzuchem. Chciałabym schudnąć z powyżej wymienionych części ciała. Wstydzę się pokazać w spódniczce bo wiem że mam grube uda oraz łydki. Chcę to zmienić mam wielką motywacje. Proszę o jakieś ćwiczenia które można wykonywać bez jakiś przedmiotów, dodam tylko że chciałabym też ujędrnić pośladki. Dziękuję z góry, Elwira

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz ujędrnić i wysmuklić wymienione części ciała, możesz wypróbować pilates lub callanetics. Poszukaj w internecie filmików instruktażowych. Ćwiczenia te kształtują wszystkie partie ciała. Jednak pamiętaj, że na efekty trzeba trochę poczekać. Trochę cierpliwości, a na pewno będziesz bardziej zadowolona ze swojego ciała.

Odnośnik do komentarza

Na boczki świetne jest takie ćwiczenie: Usiądź na podłodze i lekko unieś zgięte nogi do góry. Trzymany w rekach przedmiot ( może być piłka, woreczek z mąką - tu już wasza inwencja twórcza, musi być po prostu ciężki) przenoś raz na jedną raz na drugą stronę dotykając nim do podłoża (wykonaj 25 powtórzeń, zwiększaj o 5 w każdym następnym tygodniu ćwiczeń).

Odnośnik do komentarza

Pierwsze rezultaty widać już po jakichś dwóch tygodniach. Tylko jak sama się codziennie obserwujesz to nie zauważasz takich zmian. proponuję zrobić sobie zdjęcie, kiedy zaczynasz ćwiczyc i robic kolejne po kolejnych tygodniach, wtedy porównasz sobie efekty. Najlepiej, abyś na zdjęciach zawsze miała na sobie to samo ubranie, bo ubranie może wyszczuplać lub pogrubiac, a jak będzie to samo to powinno być optymalnie.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...