Skocz do zawartości
Forum

Czy głodówki, po których jem normalnie, są zaburzeniami żywienia?


Gość estee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 19 lat ,164cm i całe życie byłam gruba.
kiedyś ważyłam 65 kg ale ostatni rok był dla mnie bardzo stresujący,ale dzięki motywacji i w miare racjonalnego odchudzania waże 53 kg.( chciałabym ważyć 48 kg)

tu zaczyna się mój problem :

od paru miesięcy bardzo często robię sobie głodówki , średnio 6-8 razy w miesiącu
Gdy nie jem czuję satysfakcje i jestem z siebie zadowolona gdy tracę na wadzę
(mimo tego mam świadomość,że to przede wszystkim woda , znam zasady zdrowego odżywiania itd.)
Miewam tygodnie w których nie jem np.przez 3-4 dni , kontroluje swoją wagę pare razy dziennie,mało pije ale jestem zadowolona z samego faktu ,że nie jem.
najdziwniejsze , że przychodzi to jakby fazami od niczego nie zależnymi.

Drugą stroną mojego 'odchudzania' jest to,że przez następne tygodnie utrzymuję wagę i odżywiam się zdrowo, dodatkowo jem to na co mam ochotę, pozwalam sobie na kaloryczne rzeczy o których w fazach głodówek nawet bym nie pomyślała.zapominam wtedy całkowicie o liczeniu kalorii,wadze i odchudzaniu.
Niestety po paru tygodniach znowu przychodzą fazy i zaczynam głodować.

Wydaje mi się że nie jest to normalne .
Czy są to jakieś zaburzenia i da się w jakiś sposób wytłumaczyć te głodówki które przechodzą potem w normalne odżywianie ?

Odnośnik do komentarza

Głodówki nie są sposobem na stabilizację i regulację wagi. Nie poleca się ich także nastolatkom. Oczyszczają one organizm z toksyn, lecz trzeba przy nich bardzo uważać. 6-8 razy w miesiącu to stanowczo za wiele, szczególnie jeżeli trwają one 3 dni. Przed przejściem na głodówkę należy zastosować lekką dietę przez tydzień. Należy ją przeprowadzać pod okiem dietetyka lub innego lekarza. Nie powinnaś robić tego na własną rękę. Z twojego postu wnioskuję, że możesz mieć początki zaburzeń odżywiania, dlatego też radzę Ci się skonsultować z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

aha
najlepsza rada ;
nie wiem gdzie mieszkasz i jakie sa Twoje mozliwosci wyboru, ale jest cala masa roznych sportow ktore moga stac sie twoja pasja (judo, wspinaczka, taniec, latanie... jak juz zalapiesz bakcyla na sport to bedziesz sie czuc jak w Niebie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...