Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga u nastolatka


Gość fryga

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszasz się po 1 godzinie. Ojej, czy to znaczy, że przez resztę czasu jestes zastygnięty w jednej pozie??? A czy przypadkiem podczas jedzenia się nie ruszasz? Machanie łyżką to też poruszanie! :) A tak poważnie... potrzebujesz zdrowej diety i regularnego ruchu, może więcej niż te trzy godziny w tygodniu.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Masz dużą nadwagę. Taka dawka ruchu jest stanowczo dla ciebie zbyt mała. Powinieneś ćwiczyć po godzinie dziennie a w weekend dodatkowo uprawiać jakiś sport. Możesz zapisać się na basen, pływanie i ćwiczenia w wodzie nie powodują obciążenia stawów to też w Twoim przypadku będzie bardzo korzystne. Możesz uprawiać marszobiegi lub spacery na początek póki Twoja kondycja nie będzie w lepszym stanie. dodatkowo musisz przejść na dietę. Zrezygnuj ze słodyczy, coli i innych napojów gazowanych, fast foodów i chipsów. Postaw na zdrową żywność, warzywa i owoce. Jedz ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż - zawierają one więcej błonnika, dzięki któremu będziesz dłużej czuł się syty. Spożywaj chude mięso - kurczaka, indyka, cielęcinę i ryby.Jedz 4-5 posiłków. Zasada jest prosta jedz mniej a częściej. Pij dużo wody, co najmniej 1,5 litra dziennie.

Odnośnik do komentarza

Mam 16 lat , 170 cm wzrosty i waze 81kg. Chciałbym schudnąć z 10 kg. i nie wiem jak . jestem bardzo otyły , a najgoryszy jest bardzo odstający brzuch. Chciałbym prosic o jakis jadłospis lub o jakies cwiczenia , ktore mi pomogą . Z góry dziękuję za pomoc. DAMIAN:)

Odnośnik do komentarza

no to Damianie trzeba się za sibie wziąść i to jak naszybciej. Po pierwsze zmiania diety. 4-5 malych posiłków, unikaj tłustego i słodkiego. Dużo warzyw i owocow. Do tego ćwiczenia po godzinien najlepiej 2 dziennie a jak nie dasz rady to 3 razy w tygodniu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...