Skocz do zawartości
Forum

Jak jeść?


Gość Patrychor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrychor

Dzień dobry
Mam 16 lat, 173 cm wzrostu i ważę 64 kg. W ostatnim czasie bardzo szybko przytyłam przez co pojawiły mi się rozstępy i cellulit,chciałabym wrócić do starej wagi czyli około 55 kg. Bardzo o tym marzę ponieważ moja sylwetka wygląda teraz bardzo nieatrakcyjnie. Czuję się źle w swoim ciele. Boję się spojrzeń i dotyku. Doszło do tego, że cały czas myślę o jedzeniu i nie wiem jak się odchudzać. Jakiś czas temu głodziłam się ale niestety później objadałam. Stało się to obsesją. Bardzo dużo czytam na temat diet ale sama nie potrafię ułożyć sobie odpowiedniej. Jestem zrozpaczona, moja obsesja niszczy mi życie. Cały czas o tym myślę a pierwszą myślą w mojej głowie po przebudzeniu jest jedzenie. Staram się uprawiać sport ale to nie daje zbyt wiele skoro coraz częściej rzucam się na jedzenie. Przez pół roku byłam wegetarianką zastanawiam się czy nie wrócić to tego... Nie wiem co myśleć mam straszny chaos w głowie.
Bardzo proszę o pomoc, o ułożenie jadłospisu... Sama nie potrafię sobie poradzić...

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa, wcale nie ważysz dużo. Jeżeli jednak chcesz się zdrowo odżywiać to jest na to prosty sposób - piramida żywieniowa. Na samym dole takiej piramidy znajdują się produkty, których musisz jeść jak najwięcej i jak najczęściej, im wyżej tym danych produktów winnaś spożywać mniej. Na samej górze są te, które powinnaś spożywać sporadycznie. Piramidę taką znajdziesz w internecie. Na samym dole znajdują się pieczywo pełnoziarniste i tłuszcze roślinne takie jak oliwa z oliwek czy olej słonecznikowy. Następnie owoce i warzywa - powinnaś je jeść 3-4 razy dziennie. Tak samo powinnaś spożywać orzechy i rośliny strączkowych. 2 razy dziennie zalecane jest jedzenie ryb, jaj lub drobiu. Sporadycznie powinnaś jeść czerwone mięso i białe, pszenne pieczywo.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulka1702

Cześć mam 12 lat i 154cm wzrostu i ważę 37kg. Nie narzekam na swoją wagę lecz chciałąbym wiedzieć czego i ile dziennnie powinnam jeść taka piramida żywieniowa. Np.Ile owoców dziennie zjeść, ile ćwiczyć itd. Chcę zacząć o siebie dbać abym w przyszłości była szczuła i zdrowa! Proszę o pomoc:):)

Odnośnik do komentarza

Strasznie mało ważysz... Powinnaś przytyć raczej. Piramida żywieniowa jest taka sama dla wszystkich ludzi, nie ma indywidualnych. Najwięcej powinnas spożywac owoców i warzyw, a najmniej mięsa w ciągu dnia. Z resztą przeczytaj sobie http://abcodchudzanie.pl/piramida-zywieniowa-na-diecie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...