Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe odchudzanie


Gość Dominiaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominiaq

Jestem w kropce.Ważę 64 kg a mam 161 cm wzrostu. Niby BMI mam wciąż w normie to i tak chciałabym schudnąć jakieś 10 kg najmniej. Staram się jeść zdrowo, owoce, warzywa i nie jeść po 5.00. Dużo biegam i robie brzuszki ale cały czas moja waga pozostaje taka sama jak od początku! Nie ma mowy o dietetykach, rodzice twierdzą że najlepiej zdrowo schudnąć, bez chemika-li.Mam 14 lat. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś od jakiego czasu strasz się zdrowo odżywiać i ćwiczysz. Być może ten czas jest zbyt krótki. Drugim powodem mogą być zbyt duże porcje jakie zjadasz, oraz pomijanie posiłków. Dieta powinna się składać z 4-5 posiłków dziennie. nie powinno się żadnego opuścić. Kolejnym powodem braku spadku wagi może być podjadanie między posiłkami. Jest to problem bardzo dużej ilość ludzi odchudzających się. Między posiłkami nie powinno się podjadać i nie ważne co jesz wtedy. Aby nie być głodnym miedzy posiłkami wprowadź do swojego jadłospisu II śniadanie i podwieczorek. Na te dwa posiłki możesz zjeść jakiegoś owoca np jabłko czy gruszkę lub jogurt ale staraj wybierać się te naturalne o ograniczonej ilości tłuszczu. Zrezygnuj ( o ile możesz) z białego pieczywa na rzecz wyrobów pełnoziarnistych i razowych. W swojej diecie znajdź miejsce dla chudych mięs i ryb. ryby są bardzo zdrowe bo zawierają kwasy omega 3 i 6. Jest ich szczególnie dużo w rybach morskich dlatego warto jest je wprowadzić do swojej diety. Owoce i warzywa jedz 3 razy dziennie w różnych posiłkach np jako drugie śniadanie, surówka do obiadu i sałatka na kolację. Kolacja nie powinna być ciężkostrawna ani bardzo duża. nie napychaj się przed snem.
Do swojej diety wprowadź sport. Bardzo dobrze, że ćwiczysz, ale mięśnie brzucha wymagają długiej i systematycznej pracy. Musisz regularnie je ćwiczyć bo w innym przypadku nie zobaczysz efektów swojej pracy. Bardzo dobry wpływ na całe ciało ma pływanie, jest to świetny sposób na wyrzeźbienie całej sylwetki ciała.

Odnośnik do komentarza
Gość da...as

Witam. mam 15 lat i 164cm wzrostu oraz 61kg wagi. Moim największym problemem jest brzuch oraz nogi mam również piersi. Jakieś dwa miesiące temu zapisałem się na siłownie lecz to mi nie pomaga pływam raz w tygodniu w pory letnie dużo jeżdżę rowerem i biegam lecz to i tak na nic jedyne co nie próbowałem to dieta boje się jej zastosować. Lecz chciałbym teraz spróbować tej diety więc proszę o jakąś dobrą dietę odpowiednią do mojego wieku. Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Witam jestem 28 letnia kobieta i chcialabym zgubiec 10 kg w 2 miesiace. Mam 172 cm i 70kg .Mam siedzaca prace ale staram sie wprowadzic troche ruchu typu basen,silownia niestety pracuje na zmiany wiec nie mam tgz planu dnia na ktorym moglabym sie wwzorowac naleze takze do osob ktore musza miec wszystko rozpisaane bo inaczej wydaje mi sie ze moje ochudzanie nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 20 lat, przy wzroscie 168cm. waze az 60kg. Od zawsze prowadzilam siedzacy tryb zycia, nie lubie sie ruszac i nigdy nie uprawialam sportow. Moje odzywianie rowniez nie jest wyjatkowo zdrowe - lubie napic sie coli, piwa, najesc fastfoodow itp. Od pewnego czasu zauwazylam, ze wyjatkowo poszerzyly mi sie biodra i uda (w biodrach mam az 85cm obwodu). Biore rowniez tabletki antykoncepcyjne - od 3lat. Chcialabym cos zmienic, przede wszystkim schudnac i wygladac szczuplej i bardziej zachecajaco. Co moge zrobic? Jak jesc i jakie cwiczenia (oprocz biegow, ktorych nie lubie) uprawiac?

Odnośnik do komentarza
Gość Brawurka

Najlepiej na początku zwiększ ilośc ruchu. Mniej siedź przed komputerem więcej czasu spędzaj na dworze, na spacerach. To już samo w sobie powinno pomóc. dobrym sposobem jest ograniczenie też cukru - odstaw słodycze i kolorowe napoje gazowane i przestań słodzić herbatę. Do tego zminimalizuj ilosć fast foodów. do szkoły bierz drugie sniadanie np jabłko, jogurt czy banana.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
Mięśnie brzucha:
1.


2.

3.

Pośladki i uda
1.

2.

3.

4.

Oprócz tych ćwiczeń bardzo dobrym sposobem na mięśnie brzucha jest hula hop. Kręcenie hula hopem pomaga wymodelować mięśnie brzucha oraz ładnie wyrzeźbić talię.
Na całe ciało bardzo dobrze działa pływanie. Modeluje ono wszystkie mięśnie, nie obciąża stawów i daje dużo przyjemności, dlatego też jeśli masz taką możliwość warto z niej skorzystać.
Co do diety, to w Twoim wieku odradzam stosowanie rygorystycznych diet odchudzających, ponieważ cały czas się rozwijasz i dojrzewasz. Lepiej wprowadzić niewielkie zmiany i wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.
Jedz regularnie, mniejsze porcje, ale spożywane co 3 godziny. Do swojej diety wprowadź więcej warzyw, są mało kaloryczne, zwierają błonnik i mnóstwo witamin i minerałów.Ogranicz słodycze, fast foody i kaloryczne przekąski typu chipsy. To powinno pomóc Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
Odnośnik do komentarza
Gość ramzejka

U mnie najgorszy problem jest ze słodyczami, nie mogę im się oprzeć :( Zaczęłam ćwiczyć, jeść dużo warzyw i owoców i odstawiłam pieczywo, ziemniaki i makarony. Zastanawiam się nad preparatami wspomagającymi odchudzanie. Czy możecie jakiś polecić?

Odnośnik do komentarza

Witam,

w tym roku szykuje się u mnie bardzo wiele uroczystości, i jak każda kokieta chciałabym na nich wyglądać olśniewająco.
Nie ukrywam ze ostatnimi czasy się trochę zaniedbałam przybyło mi 6 kg i chciałabym je w jakiś racjonalny sposób zrzucić. chodzę już na siłownie, dla wspomożenia efektów chciałabym zacząć coś dodatkowo stosować . czy możne ktoś polecić coś dobrego po czym zaobserwował u siebie efekty?
czytałam dużo ostatnio o zielonym jęczmieniu lub zielony jęczmień z piperyna? czy ktoś to stosował? może mi coś powiedzieć na ten temat? lub polecić coś co spróbował na sobie. Będę wdzięczna za odpowiedz w temacie.

Odnośnik do komentarza

Witam.
mam 17 lat w sierpniu i niedługo zamierzam współżyć.
Problem jest w tym czy nie mam zbyt krótkiego wędzidełka.
Skóra z napletka podczas wzwodu nie schodzi do końca, muszę ją lekko nadciągnać.
Nie odczuwam w tym żadnego bólu ale gdy za bardzo sciagam skórę to wędzidełko robi się białe i boje sie ze podczas stosunku się zerwie.
Dodam że jest one bardzo cienkie wygląda mniej wiecej jak na tym zdjeciu:

monthly_2016_03/czy-mam-krotkie-wedzidelko-napletka_3708.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...