Forum Żywienie i fitness

Dlaczego ciągle chce mi się jeść?

~ola05183

~ola05183

Mam problem. Mam 19 lat, ważę 66 kg, mój wzrost to 173 cm. BMI jest w porządku. Ale ciągle obsesyjnie myślę o jedzeniu, ciągle jestem głodna, ciągle szukam czegoś do zjedzenia. A jak już znajdę to tracę nad sobą kontrolę. Jem wszystko, co wpadnie mi w ręce. Gdy skończę, czuję się bardzo winna, mam poczucie, że to żałosne. Bardzo lubię zostawać sama w domu. Dlaczego? bo wtedy jem ile mi się podoba i co mi się podoba. Gdy nie byłam sama w domu zdarzało się, że wyciągałam jedzenie z lodówki, zabierałam do pokoju i chowałam w szafce. Nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu, w każdej części ciała pragnę coś zmienić. Milion razy próbowałam się odchudzać, ale bez efektu. Po kilku dniach miałam napad "wilczego głodu" i jadłam co popadnie. I tak w kółko. Czuję się źle psychicznie, bo wiem, że to niezdrowe i nie spowoduje to idealnej sylwetki. Co mam robić? :((

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

moze to jest tzw. wilczy głód czyli jedzenie na tle nerwowym? przyuważ czy tak nie jest, musisz sie kontrolowac, bo łatwo wpasc w pułapke wilczego głodu

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
ciekawska20

ciekawska20

Ja też tak mam... uwielbiam jeść, zwłaszcza dania kuchni włoskiej - kluchy to mogę jeść bez końca... A jak już nawet nie dam rady jeść, to odkładam talerz, ale za chwilę nieświadomie po niego sięgam i dalej jem. Nigdy nie pomyślałam, że to może być jakaś choroba... co myślicie???

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 32 lata, Wrocław
maria35

maria35

a w jakich sytuacjach to robicie. Możliwe, że gdy jesteś nerwowe jedzenie was uspokaja, albo gdy jesteście szczęśliwe to nagradzacie siebie jedzeniem. Trzeba poobserwować siebie i zacząć to kontrolować

7 maria35 Kobieta, 38 lat, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Najlepiej by było gdybyś udała się do dietetyka i psychologa, gdyż takie zachowanie może świadczyć o rozpoczynających się zburzeniach odżywiania. niekontrolowane napady jedzenia, chowanie żywności na później są właśnie tego objawem. Porozmawiaj z rodziną lub sama udaj się do poradni specjalistycznej w celu zdiagnozowania Twojego problemu.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin