Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę zrzucić wagi, choć uprawiam sport


Gość kiszka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem gruba,choć uprawiam różnego rodzaju sporty i jestem energiczną dziewczyną .Mam 13 lat i ważę 73kg ;( Nie jem zbyt dużo,za to dużo się ruszam gram w piłkę nożna,siatkówkę i różnego rodzaju sporty . Biegam po boisku jeżdżę rowerem co dziennie prawie i po kilka km więc nie rozumiem za bardzo skąd ta nad waga ;/ Czasami owszem lubię zjeść coś słodkiego ale nie przesadzam .

Odnośnik do komentarza

Jest kilka możliwych przyczyn takie stanu rzeczy:
1. Odpowiedz sobie sama na to pytanie, ile tak naprawdę poświęcasz czasu na sport. Jeśli jest to tylko wf to obawiam się, że może to być za mało.Jeżeli jest tak to w planie dnia uwzględnij godzinę poświęconą na ćwiczenia.
2. Być może za dużo jesz. Powinnaś spożywać 4-5 posiłków dziennie. Nie porcje będą mniejsze ale spożywane częściej. Unikaj słodyczy, fast foodów, coli i innych napoi gazowanych. Lepiej jedz dużo warzyw i owoców.
3. Poproś rodziców oto by zaprowadzili Cię do lekarza, aby zrobił ci podstawowe badania+ badania poziomu hormonów tarczycy.
4. Być może, jeśli dobrze się odżywiasz dużo ćwiczysz, swoją wagę zawdzięczasz mięśniom, nie napisałaś ile masz wzrostu, więc tak naprawdę ciężko stwierdzić czy masz nadwagę lub czy Twoja waga jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...