Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie dla 16-latki


Gość D..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 16 lat, 164cm wzrostu i warzę 62kg. Chciałabym schudnąć ok 5kg ale nigdy mi się nie udaje. Chodzę też na zajęcia taneczne jednak teraz miałam kontuzję nogi i nie chodzę na treningi. Bardzo proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam jestem Monika mam 15 lat wzrostu 163 i wazę 71kg czuje sie zle w swoim w ciele chce schudnąć nie szkodząc sobie . Jem regularnie 5 posiłków nie sa one zbyt obfite ale mi wystarczają kolacje.Jem tez owoce i zadziej warzywa. Zawsze jadam nie później 16.30 i nic potem nie jem. Pije około 1lub 1.5 litra wody. Unikam słodyczy a fast food nie jem. Często chodzę na spacery i pływam. Mimo to ostatnio przytyłam 2 kg zaniepokoiłam się . Proszę o jakaś rade i jak bym mogla prosić propozycje diety która mi nie zaszkodzi w moim wieku. Bardzo proszę. Monika

Odnośnik do komentarza

Jeśli pomimo takiego stylu życia przytyłaś to radzę zgłosić się na badania lekarskie, być może masz niedoczynność tarczycy, przy której jednym z objawów jest tycie. Inną przyczyną tak jak napisała Anita może być dojrzewanie. Jeśli zauważyłaś u siebie, że bardziej masz zaokrąglone biodra, powiększone piersi, pojawienie się owłosienia łonowego to najprawdopodobniej Twoje tycie spowodowane jest właśnie dojrzewaniem. Nie przejmuj się tym, ponieważ jeśli będziesz się nadal tak odżywiać i uprawiać sport szybko wszystko powinno dojść do normy.
Staraj się pić około 1,5-2 litrów wody, unikaj picia napoi gazowanych, ponieważ są one bardzo kaloryczne.
Jeżeli chcesz zgubić te kilogramy to ćwicz 40-60 minut dziennie. Jeżeli zwiększysz swoją aktywność fizyczną to zmusisz swój organizm do większego wysiłku i do spalenia większej ilości kalorii.

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam 16 lat, mierzę 175cm, moja waga to 71 kg. Mój cały brzuch to tkanka tłuszczowa. Urosły mi piersi.
Od kilku lat trenuję tenisa, raz w tygodniu 1h.Parę dni temu zainwestowałem w rower stacjonarny, staram się jeździć początkowo 10km dziennie. Ograniczyłem słodycze do minimum. Biegać zbytnio nie mogę, bo strasznie się przy tym męczę, (biegałem kiedyś na sztywnych nogach) teraz już biegam w miarę normalnie. Praktycznie nie mam żadnych mięśni. Co zrobić, żeby najpierw pozbyć się tkanki tłuszczowej, a potem może wyćwiczyć chociaż minimalnie mięśnie?

Odnośnik do komentarza

mam 16 lat jestem wcześniakem ważę 57kg i mierzę 149cm chciałam bym pozbyć się nadmiaru wagi i z rzucic z brzucha nawet nie moge zakryć go ubraniami po nocach płacze i mam takie myśli że koledzy i koleżanki się nasmiewają z mojej nadwagi chciałam bym szybko schudnąć ale też bez przesady prosze o pomoc dzienkuje :)

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat i 168 m wzrostu waże 74kg jak mogę schudnąć? Staram się robić brzuszki codziennie ale nieraz zapominam , codziennie wieczorami wychodze na 2 godzinne spacery. Problem tkwi w tym że mam za duży brzuch i grube nogi. Jak moge pozbyć się zbędnych kilogramów , jem 3 razy dziennie , staram się unikać słodyczy ale nie jest to proste.

Odnośnik do komentarza

Witam Was bardzo,
w tym roku skończę 16 lat, mam 173 cm wzrostu, ważę 83kg i mam duży brzuszek:/ Mam ogromny problem z silną wolą i nie potrafię się zorganizować. Wiem, że powinny być te 5 posiłków o stałych porach, ale ja nie mam pojęcia właśnie, jak te posiłki powinny wyglądać, oraz wiem, że nie powinno się jeść po godzinie 18.
Bardzo prosiłbym, o jakieś rady, jakie powinienem robić ćwiczenia na brzuch by go spłaszczyć i w miarę możliwości w późniejszym czasie wyrzeźbić, bo tylko o niego mi chodzi, nie jestem że tak to ujmę "równomiernie gruby" i resztę ciała powiedzmy że mam szczupłą, tylko brzuch jest okropny.

Proszę Was o jakieś instrukcje jakie powinienem jeść posiłki, z czym i o jakich porach, oraz o formy sprawdzonych ćwiczeń na brzuszek :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

co do posiłków to powinieneś unikać tłustych rzeczy, polewania ziemniaków tłuszczem, zup na zasmażce czy zabielanych sosów. Oczywiście odstaw także słodycze, fast foody, chipsy, pizze itp rzeczy

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 16 lat 165 cm wzrostu i ważę 68 kg. Nie stosuje żadnej diety. Jestem aktywna fizycznie trenuje siatkówkę i mam jeszcze 3 h w tygodniu wf w szkole. Mam zamiar jak stopnieje śnieg biegać. Staram się nie jeść słodyczy a więcej jeść owoców i warzyw. Bardzo proszę o radę co zrobić by schudnąć tak z 11 kg bez efektu jojo.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam 16 lat i 172 cm wzrostu. Ważę 66 kg.
Nie wiem czy mam wagę odpowiednią do wzrostu czy nie, ale bardzo bym chciała schudnąć. Moja ogólna sylwetka jest szczupła, ale najbardziej denerwują mnie moje biodra. Jestem aktywna fizycznie, gdyż trenuję koszykówkę i bardzo dużo biegam, lecz w ogóle nie chudnę z bioder. Czy jest jakaś odpowiednia dieta dla mnie? A może ja jeszcze się rozwijam i nie powinnam stosować żadnych diet?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra7991

Witajcie ja ważę 48kg przy 159cm wzostu według BMI mam prawidłową wagę jednak po pomiarze tłuszczu wzorami zamieszczonymi na innej profesjonalnej stronie dowiedziałam się że tłuszcz to 33,60% składu w moim ciele. Sądzę że to bardzo źle co o tym sądzicie, czy powinnam się odchudzać lub zastosować jakąś dietę. Zawsze sądziłam że jest oki ale teraz jakoś się przestraszyłam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...