Skocz do zawartości
Forum

Wakacyjne odchudzanie


Gość tłuszczykowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tłuszczykowa

Mam 12 lat, ważę 56 kg i mam 159 wzrostu! Wiem, że to dużo, ale już tyle razy zaczynałam się odchudzać i nici. Teraz postanowiłam się zmobilizować i schudnąć podczas wakacji 10 kg. W lipcu jadę 2 razy na wakacje z mamą i ciocią, a na nich będę uważać na to co jem i będę dużo pływać. W sierpniu też pewnie dużo będę jeździć do kogoś, np. do kuzynek, ale jeśli tylko będę w domu to będę biegać po 50 min dziennie oraz nadal będę uważać na to co jem i pływać, dużo pływać. Co jeszcze mogę zrobić by schudnąć i jak się zmobilizować? Nie chcę iść do dietetyka tylko sama sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga według siatek centylowych jest zbyt wysoka w porównaniu do Twojego wzrostu. Musisz schudnąć 2-3 kilogramy. 10 kg to stanowczo zbyt duży ubytek masy, nie powinnaś się tyle odchudzać gdyż mogłabyś doprowadzić do niedowagi.Nie jest to jakoś strasznie dużo. Taki wynik powinno udać Ci się osiągać poprzez zwiększenie aktywności fizyczne i unikanie pewnych produktów. Ćwicz po 30 minut dziennie tak jakbyś ćwiczyła na wf. Rób zawsze rozgrzewkę, potem ćwiczenia typu brzuszki, skłony przysiady i inne a na koniec ćwiczenia rozciągające. Jeśli lubisz możesz pływać, jeździć na rolkach lub rowerze albo uprawiać jakiś sport.
Zrezygnuj z jedzenia słodyczy, fast foodów, chipsów, ciastek i innych niezdrowych przekąsek. Nie pij napoi gazowanych oraz uważaj na smakowe wody mineralne. Te ostatnie często są dosładzane cukrem i mają podobną wartość kaloryczną co zwykłe napoje gazowane.
Jeśli będziesz ćwiczyć oraz unikać tych produktów to na pewno udać Ci się schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...