Forum Żywienie i fitness

Dieta odchudzająca dla osoby niepełnosprawnej

~Karolinek999

~Karolinek999

Witam. Od pewnego czasu postanowiłam bardziej o siebie zadbać i zrzucić parę kilogramów. Problem w tym, że jestem osobą niepełnosprawną i nie mogę wykonywać ćwiczeń do których potrzebne są w pelni sprawne nogi(choruję na łamliwość kości, na szczęście ręce mam sprawne w pełni). Przy wzroście 123cm ważę 43kg. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za pomoc.

~luki1277

~luki1277

Jestem osobą niepełnosprawną ważę 60 kg 166cm i 25lat chciałbym zdobyć masy mięśniowej ćwiczę na siłowni dwa razy w tygodniu z trenerem oraz samodzielnie w domu ćwiczenia usprawniające mam pytanie co powinienem jadać żeby moje ciało się wzmacniało i żebym miał siły do ćwiczeń. Prosił bym aby pomóc mi ustalić menu które pomoże w moim dziennym wysiłku.

~piotr30

~piotr30

Witam. Udaj się do lekarza, który pomoże ustalić Ci menu. Warto jeść pełnowartościowe posiłki, dużo białka, jak najmniej tłuszczów i oczuwiście węglowodany, m.in. kasze, owoce i warzywa, sery i mleko. Powodzenia

Rasputin

Rasputin

W waszych przypadkach to chyba tylko lekarz i dietetyk moga wam coś zaproponować. To oni mają wasze karty zdrowia, historie choroby i znają wasze dolegliwości. Lepiej udajcie się do nich.

129 rasputin Mężczyzna, 38 lat, Rzeszów
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

W przypadku osób niepełnosprawnych przy układaniu diety oraz planu treningów należy zasięgnąć opinii lekarza. Tylko lekarz prowadzący dysponuje wszelkimi badaniami, pełną historią choroby oraz znajomością pacjenta. Dlatego też nie polecę żadnej diety ani ćwiczeń.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij