Skocz do zawartości
Forum

Czy to zaburzenia odżywiania?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 4 miesiące temu przeszłam na drastyczną dietę. Jadłam dziennie 300 kcal i to tylko warzywa i owoce. Schudłam 14 kg w 6 tygodni. W tej chwili ważę 61 kg i mierzę 172 cm. Wszyscy mi mówią, że jestem szczupła, ale w to nie wierzę. Po schudnięciu 14 kg powiedziałam rodzicom ile jem. Przez 4 dni jadłam normalnie, ale potem wróciły do mnie myśli, że ważę za dużo i że jestem gruba i znów zaczęłam się głodować i ćwiczyć. Potrafiłam ćwiczyć nawet 3 h dziennie. Co chwila miałam takie chwile, gdy chciałam jeść normalnie, a potem wracałam do głodówek. Teraz już 5 raz staram się jeść normalnie, ale wciąż czuję się jakbym kogoś zawiodłam, gdy jem, jakbym była słaba, bo jem, bo nie potrafię nie jeść. Czuję się grubo i wciąż marzę jeszcze schudnąć. Od półtora miesiąca nie mam okresu, mam problemy z kośćmi, z zębami, z włosami, paznokciami i czuję bóle w klatce piersiowej.
Czy moja obsesja na punkcie wagi i kalorii jest poważna? Co zrobić, by nie myśleć o wyglądzie i uwierzyć, że jestem szczupła?

Odnośnik do komentarza
Gość MartinePL

Według mnie, to początek zaburzeń odżywiania. Miałam podobnie, potem przyszły tego konsekwencje...
Nie jestem specjalistką, ale spróbuj nie ważyć się przez jakiś czas. Niczego nie licz i nie mierz, ale jedz ZDROWO, na oko ;)
W kwestii myślenia o jedzeniu, zajmij się czymś innym, pooglądaj serial, zrób sobie dobrej herbaty i dostrzegaj Swoje zalety i walory, nie tylko wady :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...