Skocz do zawartości
Forum

Brak czasu na jedzenie


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat w marcu 18 ważę 90kg mam 171cm wzrostu. Nie znajduje czasu na jedzenie przez co jem tylko 1 posiłek 1600kcal tyle wyliczyłem na redukcje ale niezbyt się znam. wiem ze 1 posiłek to szaleństwo itd ale ja wracam do domu po 17 przerwy w szkole mamy tylko 4 po 5 min bo mamy mnóstwo zaległości co zrobić by schudnąć nie mając tych 3-5 posiłków dziennie czy tak wgl się da proszę o porady z góry dziękuje za jakakolwiek odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
Niestety taki tryb życia sprzyja zwiększaniu się ilości kilogramów. Jeden posiłek i to bardzo duży to ogromne wyzwanie dla organizmu, przeciążamy w ten sposób układ pokarmowy. Dla dobrego zdrowia oraz procesu odchudzania konieczna jest regularność dlatego warto zadbać o minimum 4 posiłki dziennie.

Podstawą jest duże śniadanie (kanapki, owsianka, jajecznica), są to potrawy szybkie do zrobienia. W szkole 5 min wystarczy by zjeść chociaż owoc, garść orzechów, jogurt czy kanapkę. Gdy zajęcia trwają do późna warto zjeść jeszcze jeden posiłek. Ostatnim posiłkiem może być obiado-kolacja która dostarczy białka (ryby, mięso), warzyw oraz węglowodanów złożonych (pełnoziarniste kasze, makarony, ryż).

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Skuteczne sposoby na odchudzanie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9

Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz czasu sobie gotować, to znajdź miejsce w którym wiesz że gotują świeżo i zdrowo. Ja tak robię. Nie lubię stać nad garnkami dlatego też zdecydowałem się na jedzenie w Barze Mlecznym Kijowska i bardzo sobie to chwalę. Codziennie zamawiam sobie jakiś inny domowy obiadek i naprawdę idzie mi on na zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...