Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 13-latki


Gość Kropka9984

Rekomendowane odpowiedzi

W Twoim wieku odchudzenia nie jest wskazane. Twoje ciało się zmienia, ponieważ dojrzewasz. Nabierasz bardziej kobiecej sylwetki dlatego też może ci się wydawać,że jesteś grubsza od innych dziewczyn. W Twoim wieku rosną piersi, pojawiają się zaokrąglone biodra i pośladki. To wszystko jest normalne. Jeśli chcesz wymodelować swoją sylwetkę zacznij ćwiczyć i być bardziej aktywna. uprawiaj sport, zapisz się na jakiś sks lub basen. Możesz też o ile lubisz zapisać się na kurs tańca lub ćwiczyć w domu. Ważne byś poświęcała temu co najmniej godzinę dziennie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 13 lat i waże około 60.. kilogramów.. Chciałabym jak najszybciej schudnąc. Mam słabość do słodyczy,ale chciałabym skończyc z tym wszystkim i wrócic do starej sylwetki czyli do okołu 45-49 kilogramów. Ćwiczenia na dworze odpadają,dlatego ze mieszkam na małym osiedlu za granicą.. Śniadanie jem od czasu do czasu. Obiad przeważnie mama gotuje jakiejś warzywa i do tego mięso. Kolacji nie spożywam. Czasem jakijś jogurt. Mam również słabość do jedzenia po nocach, chodź wiem ze nie powinnam jesc. zapewne przez to zgrubłam.Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

W twoim wieku żadne radykalne diety nie powinny być stosowane, ponieważ mogły by doprowadzić do powstania niedoborów i zaburzeń podczas dojrzewania. Dlatego też jeśli chcesz schudnąć to ogranicz jedynie ilość fast foodów i słodyczy oraz kolorowych napojów gazowanych. Posiadają one dużo cukru w swoim składzie przez co są wysokokalorycznymi produktami. Do tego ważne jest abyś była jak najbardziej aktywna, staraj się jaj najmniej siedzieć przed komputerem czy tv. W wolnym czasie możesz jeździć na rowerze, rolkach czy po prostu chodzić na spacery. możesz też jeśli pogoda nie sprzyja spacerom ćwiczyć w domu. Codziennie godzinę czasu poświęcić na ćwiczenia. Możesz skakać na skakance, tańczyć czy robić takie same ćwiczenia jak podczas rozgrzewki na lekcji wf. Bardzo ważne jest to aby być jak najbardziej aktywną. Jeżeli masz możliwość to chodź do szkoły na piechotę albo jeździj rowerem.

Odnośnik do komentarza

Witam . . !!
Mam prawie 13 lat i waze 55 kg i mam 164 cm zwrostu . Czasami wstydze sie zalozyc sukinke czy spodenki . Inni uwazaja ze jestem chuda i anni ze mam lekka nadwage . Co mam zrobic , chcialabym schudnac z 7 , 8 kg . Prosze o pomoc . Kasia . : )

Odnośnik do komentarza
Gość bo...99

Witam. Mam 13 lat i chciałabym schudnąć ponieważ mam 156 cb wzrostu i ważę 60 kg. Co mam zrobić by schudnąć ? Bardzo mi na tym zalerzy. Proszę o dokładne wyjaśnienie jakie sporty powinnam uprawiać i co jeść by nie tyć a chudnąć.

Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Gość ol...na

Witam ! Mam 13 lat 161 cm oraz waże 71 kg. Prowadze aktywny tryb życia ponieważ 3 razy w tygodniu chodze na treningi oraz mam wychowanie fizyczne w szkole. W domu jednak nie ćwicze i jem dużo słodyczy. Mam nadwage, wiem o tym i jestem tego świadoma. Bardzo chciałabym schudnąć i ważyć 50 kg. Jednak nie wiem jak, nie chce mieć efektu jojo. Jaką diete mam stosować, co jeść a czego się wystrzegać ? Bardzo prosze o odpowiedź ze wskazówkami.

Odnośnik do komentarza

W waszym wieku diety odchudzające nie są wskazane, ponieważ potrzebujecie do prawidłowego rozwoju wszystkich substancji odżywczych. W waszym przypadku najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia i zwiększenie aktywności fizycznej. Poproście rodziców oto aby zapisali was na dodatkowe zajęcia sportowe lub taniec. Możecie chodzić na basen, grać w siatkówkę, koszykówkę, jeździć na rowerze, rolkach czy biegać. Ważne by być jak najwięcej w ruchu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mam zrobić. Mam 13 lat, waże ok. 53 kg. i mam 157 cm. wzrostu. TEraz weszłam w wiek dojrzewania i cały czas zaczynam grubnąć. Kiedyś byłam naprawdę chuda. Ważyłam 35 kg i miałam 150 cm. to było gdzieś ok. roku temu. A teraz przytyłam aż za dużo... Jem cały czas nie mogę się powstrzymać. Potrzebuję diety jakiejś bardzo dobrej dzięki której schudnę i zapomnę o tym jak teraz wyglądam.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 13 lat i ważę ok 75kg i mam ok 175 cm wzrostu.Wiem, że to o wiele za dużo , problem jest w tym, że mam tzw. oponkę, która bardzo mnie irytuję.Proszę o pomoc, nie stosuję żadnej diety, staram się mniej jeść.Pozdrawiam :

Odnośnik do komentarza

Witam !

Mam 13 kat 164 cm wzrostu i ważę 56 kg. Według mnie to za dużo ! Dwa raz w tygodniu chodzę na siatkówke, raz w tygodniu pływam. Wcześniej tańczyłam. Czasem jeżdżę na konie. Najwięcej tłuszczu mam na brzuchu pupie i udach. Chciałabym schudnąć. Proszę o jakąś sensowną dietę i ćwiczenia. Czekam na odpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry.
Mam 13 lat , ważę 69 kg , mam 154cm wzrostu.
Chciałabym się pozbyć TRZECH fałd na brzuchu, ponieważ jadę na wakacje , a chce jakoś wyglądać na plaży , a nie chce , aby się ktoś ze mnie śmiał .
Rozumie pani sytuacje ?
Mama mi mówi , abym nie zażywała leków . Więc ja proszę o pomoc :(
I chciałabym , abym miała szczuplesze nogi , buzie i nie była szeroka ;(
Bardzo proszę o pomoc :( .

Sabina.

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia możesz wykonywać prawie każde, nawet takie jakie wykonujecie na lekcjach wf. Do tego polecam Ci uprawianie jakiegoś sportu np piłki nożnej, siatkówki, biegów czy jazdy na rowerze. Basen jest również bardzo dobrym wyjściem, ponieważ podczas pływania pracuje całe ciało, wszystkie mięśnie a dodatkowo nie obciąża się stawów. Staraj się codziennie przez godzinę ćwiczyć, do tego chodź na spacery i jak najwięcej czasu spędzaj aktywnie na dworze.
Oprócz ćwiczeń i spotów ważne abyś wprowadził pewne zmiany do swojego jadłospisu. Postaraj się ograniczyć jedzenie słodyczy, fast foodów i picie kolorowych napojów gazowanych. Do tego ostatni posiłek jedz na 2 -3 godziny przed snem. Nie podjadaj pomiędzy posiłkami.

Droga Zuziu.
Nie podałaś ile masz wzrostu co utrudnia stwierdzenie, czy rzeczywiście potrzebujesz się odchudzać.

Odnośnik do komentarza

Wasze wagi są prawidłowe i nie powinniście się odchudzać. Jeśli chcecie popracować nad swoim wyglądem to bądźcie aktywne fizycznie, spędzajcie jak najwięcej czasu na podwórku, chodźcie na spacery, jeździjcie rowerami czy konno ( jeśli macie takie możliwości).
Postarajcie się ograniczyć słodycze i fast foody i na prawdę będziecie dobrze wyglądać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...