Skocz do zawartości
Forum

Dieta poniżej 1000 kcal


Gość Marzenka xD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzenka xD

Dzień dobry, mam 17 lat, 163 cm i ważę 52 kg. Od ponad tygodnia odchudzam się, ale zastanawiam się, czy robię to w prawidłowy sposób. Dziennie jem poniżej 1000kcal, średnio od 800-900kcal. Ponadto jestem aktywna fizycznie - jeżdżę na rolkach, rowerze, nie jeżdżę autobusami tylko idę na piechotę, i ogólnie dużo chodzę. Wyeliminowałam słodycze i słone rzeczy, piję wodę niegazowaną. Czy uda mi się schudnąć na takiej diecie? Czy może powinnam coś jeszcze wyeliminować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoja dieta jest zbyt mocno restrykcyjna. takie diety stosuje się w przypadku otyłości olbrzymiej. Twoja obecna waga jest prawidłowa więc nie musisz się odchudzać. Jeżeli jesteś aktywna fizycznie to bardzo dobrze, ale musisz pamiętać o dostarczaniu swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kalorii aby miał silę i energię na codzień. Nie możesz stosować tak restrykcyjnej diety, gdyż nieumiejętnie stosowane prowadzą do niedoborów witamin, substancji mineralnych i ważnych substancji budulcowych organizmu. Dalsze odchudzanie może prowadzić do zaburzeń cyklu menstruacyjnego, w konsekwencji do zaniku miesiączki, do wyniszczenia organizmu, nadmiernego wypadania włosów, kłopotów z cerą i skórą całego ciała. Zaprzestań diety i pozostań tylko przy aktywności fizycznej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...