Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 14-latki


Gość linekx33

Rekomendowane odpowiedzi

Hej . Mam na imie Klaudia . Mam 14 lat , 163 cm wzrostu i waze 70 kg. Chcialabym schudnac 20 kg w 3 miesiace . Wiem ze to nie jest dobre ale zostalo tyle do wakcji i chcialabym tyle wazyc gdy nadejda . Chce wazyc chociaz 50 kg . Wszystkie moje kolezanki waza 47,48 kg . A '' koledzy'' z klasy smieja sie ze mnie i wyzywaja ja mnie. Mam grube uda , duzy brzuch i grube rece . Chce schudnac . Potrzebuje kogos kto poradzi mi jak osiagnac cel i chcialabym konkretne odpowiedzi . Jezeli to pomoze to od 7 do 15 jestem w szkole ale po szkole moge tez cwiczyc . Duzo razy powtarzalam sobie ze od jura bede sie odchudzac i nie wychodzi ale jezeli dacie mi jakies wskazowki to obiecuje ze wezme sie za siebie. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam . Mam pewien problem , który dotyczy odchudzania .. Mam 14 lat , niestety tylko 156 cm wzrostu i przy tym waże ok 55 kg .. Wiem , że to dużo . Z resztą sama nie czuję się dobrze w swoim ciele .. Chodź mama powtarza mi , że jest akurat .. ale ostatnio troszke nie zdrowo jadłam , mało sie ruszałam ... chciałam zapytać , w jaki sposób mogłabym w końcu schudnąć ? . jakaś specjalna dieta ?

Odnośnik do komentarza

witam, mam 14 lat, 164 cm wzrostu i ważę 74kg. Chciałabym coś z tym zrobić, ale nie bardzo wiem jak. główne miejsca z którymi mam kłopoty to plecy, biodra, uda oraz oponka, która jest bardzo denerwująca! bardzo proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Gość 13...13

Witam. Mam 14 lat moja waga się wacha w przedziale 68-70,jestem na lekkiej diecie.Mój brzuch nie jest zbyt płaski czasem formuję się mniejszy czasem bardziej okrąglejszy mam 171 cm wzrostu. moje BMI to 23.9,wiec jeszcze mieszcze się w przedziale.Jednak czasem czuję się niekomfortowo.Nie mieszkam w mieście ,więc trudno jest mi dostać się do jakiegokolwiek sklepu,a po za tym jeszcze trudniej gdyż jestem jedynaczką.Ograniczam ilość spożytych produktów,ale czy to znaczy że mam rezygnowac z tego co lubię? Rano czasami jem śniadanie.Obiad jem w szkole i to czasem nie pełny.Potem ewentualnie w domu jakas kolacja,lecz teraz już nawet mój organizm się nie upomina.Od poniedziałku próbuje lekko schudnąć.Nikt w mojej klasie nie waży więcej niż 60,więc czuję się najgrubsza.Czasem słyszałąm obelgi pod swoim adresem żebym tyle nie jadła.Czy jesli będe próbować jakoś utrzymać tą wage to wszystko będzie dobrze? Czy pomoże wczęsniejsze wstawanie lekkie ćwiczenie i obfite śniadanie?Mogła by mi pani to wszystko uszeregowac byłabym rada.Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

witam jestem alicja mam 14 lat ,ważę 93kg i mierze 168cm wzrostu bardzo chciałabym schudnąć z ud ponieważ mój brzuch nie jest taki duży błagam pomóżcie
byłam na diecie przez tydzień i nie schudłam nawet 1 kg
chciałabym szybko schudnąć ponieważ zbliżają sie wakacje i chce wreszcie chodzić w spodenkach chcę schudnąć 30 kg pozdrawiem pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam 14 lat, mam 168cm. wzrostu, i ważę 67 kg : X Prosiłbym o ułożenie diety dla mnie, chciałbym schudnąć chociaż te 10 kg ; x

Niby źle nie wyglądam, ale jak podniosę koszulkę to widać normalnie sam tłuszcz ; x Chciałbym go zrzucić, dlatego proszę o ułożenie diety.

Dziękuje z góry ;

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry nazywam się Iza mam 14 lat.Jestem pływaczką. Pływam 2 razy dziennie po 1,5godziny i waże 64 kilo.. Używałam róznych kremow antycelulitowych i nic nie daly teraz zaczełam pic herbate odchudzającąi nie wiem jaki bedzie wfekt.Chodze do gimnazjum i prosiłabym o jakąs rade i o przypisanie jakiejs diety .. na śniedanie jadłam pół bulki z masłem i kawę, na drugie śniadanie jadłam 3 kanapki z szynka pomidorem i salatą a na kolacje jakieś tosty ,płatki z mlekiem , czy zupe z kotletami mielonymi .. teraz juz nie wiem co mam jesc pomóżcie.. :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja obecna waga jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać.
Jeśli jednak nie jesteś zadowolona ze swojego ciała to zwiększ swoją aktywność fizyczną. Jeżeli masz taką możliwość zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe np pływanie, tenis, kurs tańca czy siłownia lub aerobik. Regularne ćwiczenia powinny wpłynąć na Twoją sylwetkę.
Możesz również ćwiczyć w domu. Poświęć dziennie 30 - 40 minut na ćwiczenia. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

4.

5.

6.
Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Bałazy

Dzień dobry !
Jestem paulina mam 14 lat i ważę 52 kg mój wzrost to 164 cm . Bardzo chciałabym schudnąć . Chciałabym mieć płaski brzuch i chude nogi . Niektórzy mówią mi że nie jestem gruba ale ja wiem że jestem i chce to zmienić..
Obecnie ćwiczę codziennie rano o 6;30 po 15 min . Jem lekkie śniadanie ( płatki zbożowe bez mleka ) . Potem obiad najczęściej jest to kawałek mięsa , surówka , ziemniaki , zupa . I kolacja jem płatki zbożowe nieraz 3 jabłka . Codziennie biegam po 10 min ( pod wieczór ).
Czy mogłabym schudnąć tak się odżywiając i ile to będzie trwało ? Jak źle stosuje dietę proszę o poradę ;)
Pozdrawiam Paulina ;)

Odnośnik do komentarza

Witam,
W Twoim wieku dieta odchudzająca nie jest wskazana, ponieważ cały czas się rozwijasz i dojrzewasz. Twoja obecna waga jest prawidłowa i nie musisz wcale się odchudzać.
Jeśli masz problem z konkretnymi partiami ciała to proponuję zwiększyć ilość ćwiczeń. Nie piszesz jakie ćwiczenia wykonujesz rano ale 15 minut to zbyt mało. Najlepiej jakbyś poświęciła godzinę czasu na ćwiczenia. Możesz, również zapisać się zajęcia sportowe, spędzać więcej czasu na podwórku i częściej chodzić na spacery. To powinno pomóc Ci wyrzeźbić Twoją sylwetkę i poprawić jej proporcje.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie jestem specjalnie gruba mam 164 i wazę 48 kilo mam 14lat.
Chciała bym schudnąć z okolicy brzucha i tali ponieważ mam na nim nie estetyczny tłuszczyk(oponka wałeczki ). Mimo iż ćwiczę 3 miesiące nie widać efektów- a ćwiczę naprawdę męczące ćwiczenia TAMILEE WEBB. Nie jem jakoś dużo np
śniadanie 6:30 kanapka z pomidorem i gorąca woda z cytryną
obiad 11:30 zależy od tego co jest serwowane na stołówce
podwieczorek jakiś banan jabło, czasami zdarzy się coś słotkiego o 16
kolacja 18:00 kanapka.
Mimo iż nie jem tak dużo i dużo ćwiczę nie chce mi to pomoc. Nie piszcie że mam po prostu taką tendencje bo w rodzinie są zgrabni.
Pomóżcie co mam robić może są jakieś tabletki czy coś.
Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat 1,62 m i ważę 70 kg. Jestem dość masywna i okrągła, szczególnie na twarzy. Bardzo chciałabym schudnąć ale korzystając z ćwiczeń dla osób w moim wieku. Diety też chętnie wezmę pod uwagę ale niestety jedzeniem jestem w pewnym sensie uzależniona od mojej mamy i jej zakupów. Więc dobrze by było gdyby nie były to dania, które wymagają jakiś specjalnych składników. Jak mogę schudnąć? Dodam jeszcze, że kilka razy na tydzień zdarza mi się zjeść precelka z lukrem.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Najlepszym wyjściem z Twojego problemu jest ruch. Im więcej będziesz się ruszać tym szybciej i łatwiej uda Ci się wymodelować sylwetkę. Ćwiczenia możesz wykonywać np te same co na lekcjach wf lub wybrać coś z ćwiczeń przedstawionych w artykule Ćwiczenia dla nastolatków
Dobrym pomysłem będzie, również zapisanie się np na pływalnię czy kurs tańca. Jeśli nie masz takiej możliwości to proponuję codzienne spacery i jazdę na rowerze lub rolkach.
Co do samej diety, to powinnaś unikać fast foodów i słodyczy oraz chipsów i pizzy. Jedz więcej warzyw, owoce maks 2 razy dziennie. Zamiast kolorowych napoi gazowanych pij zieloną herbatę lub zwykłą wodę mineralną.Staraj się jeść posiłki w równych odstępach czasowych. To bardzo ważne. Inne ciekawe wskazówki znajdziesz w artykule Dieta dla nastolatków. Możesz zaczerpnąć z niego niektóre potrawy, czy przepisy na przekąski.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...