Skocz do zawartości
Forum

jedzenie a wzdęcia


Gość marilana

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpiałam na przewlekłe wzdęcia. Wykluczyłam z diety większość węglowodanów (np. wszystko, co zbożowe) i nabiał, do tego pikantne przyprawy, alkohol. Wzdęcia zniknęły. Moje pytanie dotyczy tego, na co może to wskazywać? Czy to może być celiakia? Chciałabym tym problemem zająć się na powaznie, bo moja antywzdęciowa dieta jest dość uboga. Ryby smażone w samej mące (bez przypraw, najwyzej pieprz) i niedoprawiane warzywa po podstawowej obróbce cieplnej. Ale czuję sie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli podejrzewa Pani celiakie może Pani wykonać następujące badania:
Test na oznaczenie swoistych przeciwciał IgA przeciwko transglutaminazie tkankowej ( tTG)
lub oznaczyć antygen przeciwko gliadynie ( AGA).

Radzę jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, gdyż przebywanie na tak ubogiej diecie może powodować powstanie groźnych niedoborów.

Odnośnik do komentarza

Mam niemal zawsze wzdęcia jak zjem coś więcej, albo jakieś ciężkostrawne potrawy, wtedy żeby szybko sobie ulżyć to łykam tabletkę ulgasim. Najgorzej jest na przyjęciach rodzinnych np. podczas świąt bo wtedy i dochodzi ta ciężkość a to najgorsze, człowiek okropnie się z tym czuje. Dlatego warto mieć przy sobie tego typu tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość korka4567

to mi zaś wzorowo na wzdęcia pomaga preparat intesta z maslanem sodu. Rewelacyjny produkt, sprawia, ze problemy jelitowe mijają i jest naprawde ok :) Można więc czasami pozwolić sobie na coś więcej do jedzenia (ale też bez przesady) i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu staram się włączać do diety jak najwięcej błonnika i jeść zróżnicowane rzeczy. Wiadomo, metabolizm od razu nie ruszy, ale warto go stopniowo pobudzać. Produkty takie jak kasza gryczana (palona, bio, biała itd) są świetne, bo można włączyć je do różnych posiłków, dowolnie przygotowywać i podawać z mięsem lub warzywami. Również polecam soli i smoothie ze świeżych warzyw/owoców, siemie lniane, jakieś dobre oleje (najlepiej nierafinowane)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...