Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie 16-latki


Gość lalaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat 169cm wzrostu i ważę 67kg. Nie wiem co mogę zrobić ,żeby dojść do wagi około 60kg. Próbowałam wielu sposobów i nie mogę schudnąć więcej nic 2 kg. Co mam robić. I chciałabym rówienież aby po schudnięciu skóra nie była obwisła, ani nic podobnego, chcę aby była jędrna. Co mam robić pomocy .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz aby Twoja skór po odchudzaniu nie utraciła jędrności to musisz zachować odpowiednie tempo tracenia kilogramów. Prawidłowym tempem odchudzania jest od 0,75 do 1 kg tygodniowo.
Jeśli chcesz schudnąć to powinnaś ograniczyć kilka rzeczy:
1. Unikaj słodyczy i napoi gazowanych.
2. Nie słodź herbaty, w ten sposób wprowadzamy olbrzymie ilości cukru a co za tym idzie kalorii do organizmu: 1 płaska łyżeczka to 6 kcal. Zakładając, że słodzisz 2 łyżeczki to już masz 12 kcal. Dziennie pijesz załóżmy 4 - 5 to jest 48 - 50 kcal dziennie dodatkowo.
3. Unikaj jedzenia fast foodów, chipsów, pizzy i frytek są one bardzo tłuste.
Możesz za to jeść:
1. Warzywa i owoce. Spożywaj więcej warzyw niż owoców bo są mniej kaloryczne.
2. Pij wodę mineralną, czerwoną lub zielona herbatę, soki naturalne
3. Jedz potrawy gotowane, pieczone w foli lub duszone.
4. Chude mięso i wędliny: kurczak, indyk, kaczka, jagnięcina, cielęcina.
5 Jedz ryby.
Do tego konieczne są ćwiczenia fizyczne. Zacznij uprawiać sport lub ćwiczyć codziennie po 40 minut.
Aby skóra zachowała kształt, jędrność i elastyczność masuj ja podczas kąpieli lub prysznica oraz stosuj peelingi.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 16 lat i ważę 65 kg przy wzroście 164 cm. Bardzo chcę schudnąć, gdyż wszedzię oblega mnie tłuszcz. Mam skłonność do nie jedzenia śniadań i często podjadam między posiłkami. Uwielbiam jeść słodycze. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Hej ;)

Mam prawie 16 lat ważę 52 kg i mam 157cm i chcę schudnąć.Może dojrzewam nadal ale chce schudnąć bo nie akceptuje swojego ciała.Nie jestem szczupła a chciałabym.Doradźcie mi proszę co mogę jeść,ćwiczyć.Najbardziej chcę schudnąć z brzucha i mieć mniejsze uda to na pewno najbardziej z ud proszę pomóżcie mi coś z tym zrobić bo są o wiele za dużę.Mam nadzieje że wasza pomoc pomoże mi w schudnięciu.I chcę naturalnie schudnąć bez żadnych wizyt u lekarza ani stosowanie różnych tabletek;)

Odnośnik do komentarza

Skoro lubisz jeść słodycze to musisz brać pod uwagę to, że będziesz mieć problemy z odchudzaniem. Tak samo jest z nie jedzeniem śniadań i podjadaniem pomiędzy posiłkami.
Powinnaś jeść regularne posiłki co 2-3 godziny i nie podjadać pomiędzy nimi, bo w innym przypadku będziesz jeść zbyt dużo i szybko będziesz tyć. Inne wskazówki masz w poście powyżej.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycjapati

Witam, mam 16 lat i 159 cm wzrosty. Przy ostatnim ważeniu wyszło mi że waże 80 kg. Załamałam się bardzo i postanowiłam wziąść się za siebie. Chciałabym zejść do 60/55 kg w miare dobrym tempie (bez przesady). Pomimo tego że dużo się ruszam (1h aerobiku 2x w tygodzniu i 6 km spaceru dziennie) nic się nie dzieje? Jaki jadłospis byłby dla mnie odpowiedni, albo jaka dieta? Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina1234567

Witam.
Mam 16 lat, ok. 161 cm wzrostu i moja waga waha się między 50-52 kg. Źle się czuję z wystającym brzuchem. Chciałabym schudnąć jakieś 3 kg. Ćwiczyłam a6w, ale skończyłam po 23 dniu. Nie potrafię regularnie ćwiczyć, nie przepadam za tym, a diet nie mogę mieć, bo rodzice się nie zgodzą. Będę starała się pić dużo wody, jeść jogurty naturalne i otręby oraz owoce. Proszę o porady jak mogę zrzucić 3 kg.
Pozdrawiam,
Paulina.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...