Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla otyłej nastolatki


Gość Hardiness.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hardiness.

Witam.
Mam 15 lat (rocznikowo) i ważę 80 kg przy wzroście 163 cm. Wiem, że zaliczam się do I stopnia otyłości. Bardzo chciałabym schudnąć. Pragnęłabym ważyć 60 kg do początku nowego roku szkolnego, ale gdy tylko biorę się za odchudzanie po kilku dniach i tak sięgam po słodycze. Wiele czytałam na temat tracenia wagi na tej i innych stronach poświęconej tej tematyce. Pierwsze pytanie jest następujące: Ile ja, jako nastolatka mogę maksymalnie schudnąć w tydzień? Czytałam wiele wypowiedzi ekspertów i każda jest inna. Po drugie: Co ile godzin powinnam jeść posiłki? Jak wiadomo chodzę do szkoły, gdzie nie zawsze mam czas na jedzenie, a także uczęszczam na treningi. Zawsze, kiedy wyliczam sobie godziny, w których powinnam coś spożyć wychodzi mi to w czasie zajęć. Czy mogłabym przesunąć czas zjedzenia np. kolacji o jakiś czas i o ile mogę przełożyć posiłek?
Następne pytanie. Kiedy powinnam zjeść kolację? Czytałam, że nie powinno jej się spożywać po 18, ale natrafiłam na tekst, gdzie było napisane, iż nie wolno jeść kolacji maksimum 2 godziny przed snem.
Od kilku dni przygotowuję się do kolejnej próby odchudzania. Na tej i innej stronie znalazłam dietę 1500 kcal, jednak nie wiem, czy w moim wieku można ją stosować?
Posiadam dwie diety. Czy mogłabym zamieniać przepisy np. na obiad zjeść obiad z jednej diety, a kolację z drugiej? I czy mogę np. pierwszego dnia zjeść dania podane na dzień drugi i odwrotnie?
Od niedawna zdecydowałam się uczęszczać na treningi siatkówki, a teraz kiedy jest już ciepło dojeżdżam na nie rowerem. Treningi są dwa razy w tygodniu po 2 godz. Raz są bardziej wysiłkowe, raz mniej. Czy to był dobry pomysł?
Jeżdżę także na basen raz w tygodniu.
Czy taka dawka aktywności fizycznej wystarczy?
Niedługo jadę na wycieczkę 5-dniową. Niestety, będę zmuszona przerwać dietę. Czy będzie to miało wpływ na dalsze efekty?

U dołu dodaję mój jadłospis:
6:40 - pobudka
7:00 - śniadanie: kromka białego pieczywa posmarowanego masłem z wędliną. Do tego
kubek zwykłej herbaty z dwiema łyżeczkami cukru
11:35 - drugie śniadanie: dwie kanapki białe pieczywo posmarowane masłem z wędliną
15:00/16:00 - obiad: najczęściej są to ziemniaki, pieczone na patelni na zwykłym oleju
mięso (kotlety itp.) i surówka (ze sklepu bądź domowa z
majonezem)
19:00/20:00 - kolacja: jajecznica z 3 jajek z dodatkiem przypieczonej wędliny/kiełbasy
miseczka musli z mlekiem 1,5% lub jogurtem natyralnym
kanapka z białym pieczywem i masłem, herbata zwykła z dwiema
łyżeczkami cukru
22:00/23:00 - sen

Często podjadam między posiłkami: jabłko, ciastka, czekolada, banany.
Piję dużo napojów gazowanych.

Na jakich stronach mogłabym znaleźć odpowiednie dla mnie, tanie i łatwe w przygotowaniu diety?
Bardzo proszę o szczegółowe rozpatrzenie mojego pytania, a także liczę na odpowiedzi na każde pytanie, choć wiem, że jest ich sporo.
Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

Wejdź na stronę www.abcdieta.pl i tam wybierz dietę dla siebie. Nie powinnaś stosować drastycznych diet w Twoim wieku. Fajnie, że masz sposo ruchu. Jednak popełniasz masę błedów żywieniowych... Nie powinnaś jeść białego pieczywa, ziemniaków, tłustego mięsa, majonezu, jajecznicy z mięsem itd. To wszystko jest bardzo kaloryczne i ciężkostrawne. Przerzuć się raczej na sałatki ze świeżych warzyw. jeśli decyzujesz się na dietę to bądź konsekwentna, nie mieszaj jednej diety z drugą, bo one są po coś ułożone własnie takie - gdy coś zmieniasz to możesz zachwiać dostarczanymi organizmowi składnikami. Diety nie powinno się przerywać nagle.

Odnośnik do komentarza

jeśli masz problem ze słodyczami, to polecam pić wodę. Czasami mam taką okrutną ochotę na coś słodkiego i zamiast tego sięgam po wodę smakową. Wiem, że nie jest to zdrowe, ale na pewno zdrowsze niż jeśli sięgnę po batona albo inne słodycze, a skutecznie mnie od nich odciąga.

Odnośnik do komentarza

Też jestem na diecie polecam ci pieczywo ciemne i broń boże słodyczy mają dużą zawartość węglowodanów i cukrów a tym samym tłuszczy nie możesz słodzić herbaty jeżeli lubisz ziemniaki to 1 gałka i nie dodawać masła kotlety możesz jeść ale nie smaż ich na oleju jak coś to na oliwie z oliwek i bez panierki surówki z jogurtem naturalnym a nie ze smietaną a tam włoż sobie jakie warzywka chcesz na śniadanie masz jeśc pełne 3 kromki pieczywa ciemnego z malutka kosteczka masła która ma ci starczyc na 3 kromki natomiast z kolacją przesadzasz 3 jajka?? Wiesz ile to ma kalori?? i nie powiem do tego tłusta kiełbasa jeżeli jajecznica to z 1 jajka max 2 i bez kiełbasy!
i masla mleko jezeli juz to kubeczek 0,5 % bo 0,0 % niema zawartości potrzebnych tłuszczów ograniczaj te płatki ponieważ są bardzo słodkie i kaloryczne i jeżeli chodzi o mleko to kubeczek dziennie ci sie należy albo kawy z mlekiem możesz zamiast tej wędliny urobić twarożek z np rzodkiewką ja wiem ze nie kazdy lubi twarog ale jezeli chodzi o diete jak bylem na turnusie z udchudzania to dietetyk mówiła takie słowa : "Próbój wszystkiego po troszku" i najważniejsze to "Nie robisz tego dla kogoś,ale dla siebie jeżeli chodzi o podwieczorek zadnych kromek moze byc 2 kromki waflów ryzowych lub owoców zapamietaj ze 2 owoce mozesz spozyc w 1 dniu to samo z drugim sniadaniem mysle ze pomoglem to jest dieta na 1300 kcal .Pamiętaj Jedz aby zyć a nie żyj aby jeść mam nadzieje ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Gość Tuskaaawka

Ja również mam problemy z nadwagą. Mam 15 lat , 175 cm i jeszcze półtora miesiąca temu ważyłam około 70 paru 80 kg, ale schudłam aktualnie i na dzień dzisiejszy ważę 62 kg. Jestem bardzo zadowolona.
przede wszystkim, zero słodyczy, tłustych rzeczy, woda niegazowana zamiast napoi gazowanych, ogólne opanowanie częstotliwości dań w ciągu doby i pilnowanie samej siebie, dużo warzyw na parze, i na przykład 1 jabłko dziennie ,
wysiłek fizyczny, ale na początek nie drastyczny, i nie jedz na kolację jajek, jeszcze z kiełbasą !!!
Jadłospis :
Śniadanie : 2 kromki ciemnego pieczywa, i możesz np : skróć sobie na talerz pomidora itp..
2 śniadanie : np : uprażone jabłko
Obiad : warzywa na parze, i kawałek chudego mięska .
Podwieczorek : 2 wafelki ryżowe
Kolacja : no nie wiem, ja np na kolację zjadam sałatkę owocową.
I dużo wody !!!
Po kolacji odpal neta, wejdź w jakieś proste ćwiczenia i ćwicz np : 20 min po kolacji ; ))

Odnośnik do komentarza

Nie kupuj sobie słodyczy pij wodę jedz czesto ale malo jak najmniej ziemniaków chleba , jedynie chleb razowy gotowane rzeczy jedz i nie czytaj tak dużo o schudnięciu bo załapiesz doła i bedziesz wszytko robiła tez kiedyś chcialam schudnąć mam zwrostu 168 a wagi 59 jak dla mnie to za dużo i tak . ale pamiętaj ze nie liczy sie człowiek jak wygląda tylko jaki jest w środku każdy cie pokocha taką jaka jesteś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Martahnhnsnd

Ustal z mamą jadłospis, w dwójkę czy trójkę na pewno będzie ci lepiej, możecie mobilizować siebie nawzajem. Przerzucenie się na gotowanie zamiast smażenia lub pieczenia naprawdę pomaga. W miesiąc schudłam tym sposobem 5 kg. Ja rezygnuję również z kolacji i słodyczy, jednak jeżeli masz z tym problem, postaw na owoce. Kiwi sprawdza się idealnie, jeżeli brakowałoby ci słodkości. Świetne ćwiczenia możesz znaleźć gdy wpiszesz na YouTube "XHIT". Dobrze motywują do ćwiczeń, a endorfiny po treningu są ogromne.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...