Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się rozstępów i brzucha?


Gość lukastega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22lata i mam wzrostu 180 oraz ważę 95kg , wcześniej chorowałem 4 lata na poważna chorobę. Ale na szczęście wyzdrowiałem i wracam do sportu i chce zrzucić kilogramy brzuch, oraz chce się pozbyć rozstępów. Proszę o dietę jaką powinienem stosować, będę wdzięczny.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj skupić się na tym, by dieta była zdrowa, zróżnicowana, a jej kaloryczność nie przekraczała 1300-1400 kcal. Jeśli jesteś aktywny fizycznie, to powinno wystarczyć, by schudnąć. Pamiętaj, że nie powinieneś chudnąć więcej niż 1 kg na tydzień. Szybsze tempo jest niezdrowe i powoduje efekt jojo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Proponuję Ci dietę 1500 kcal, jeśli jesteś aktywny możesz podnieść jej kaloryczność do 1800kcal. Na śniadanie i obiad przeznacz najwięcej kalorii. Na II śniadanie i kolację po 200 a na podwieczorek 100kcal. Jedz pełnoziarniste pieczywo, unikaj zaś białego. Zrezygnuj z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego takich jak smalec i słonina. Zastąp je olejami roślinnymi. Wybieraj chude mięsa i ryby. Na obiad możesz zjeść pierś z kurczaka z warzywami lub jakaś rybę. Unikaj jedzenia wieprzowiny i wołowinę ponieważ zazwyczaj są to tłuste mięsa. Jedz dużo owoców i warzyw. Unikaj spożywania potraw mącznych takich jak pyzy, kopytka, bliny czy łazanki, posiadają one dużo kalorii.
Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy to unikaj słodyczy, fast foodów oraz picia napoi gazowanych i alkoholu. Zamiast nich jedz sałatki, surowe warzywa, owoce pij zieloną herbatę, wodę mineralną i soki owocowe.
Do diety dołącz ćwiczenia i sport. Jeśli będziesz aktywny to szybciej zrzucisz nadmiar kilogramów.
Nie napisałeś po jakiej operacji jesteś wiec wprowadzenie diety skonsultuj z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Bleble966

mam 18 lat i ogromny problem z rozstępami. są na całym brzuchu, trochę na biodrach i na plecach. żałuję, że je wcześniej zignorowałam. teraz są białe. co mogę zrobić, aby stały się jak najbardziej niewidoczne? jakieś kremy, balsamy?
słyszałam o tym usuwaniu laserem, ale nic nie wiem w tej sprawie- ile kosztuje, jakie są efekty itd.
proszę pomóżcie :<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...