Skocz do zawartości
Forum

Wypukły brzuch po posiłku przy zdrowej diecie


Gość dziwna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat, odżywiam się zdrowo, moja waga również jest prawidłowa, staram się nie jeść zbyt ostro, nie piję napojów gazowanych i ogólnie unikam produktów które powodują wzdęcia. Jenak mimo to, zawsze, niezależnie od tego co zjem i w jakich ilościach, po posiłku towarzyszy mi wypukły brzuch, do tego stopnia, że naprawdę jest widoczny. Jak zlikwidować dany dyskomfort?

Odnośnik do komentarza

Aby walczyć ze wzdęciami, zastosuj kilka wskazówek:
- jedz mniej a częściej, tak by nie przeciążać żołądka.
- jedz spokojnie, gdy jesz w pośpiechu wprowadzasz do układu pokarmowego powietrze.
- nie pij napoi gazowanych.
- nie jedz, albo staraj się unikać spożywania kapusty, cebuli, kalafiora, brukselki, rzepy, kukurydzy, fasoli, grochu, jabłek i gruszek. Posiadają one właściwości gazotwórcze
- PO posiłku idź na spacer, poprawi to pracę żołądka i jelit.
- Staraj się jeść dużo produktów bogatych w błonnik: kasze, orzechy, brązowy ryż, morele, brzoskwinie, pełnoziarniste pieczywo, suszone owoce.
Jeśli Ci się nie poprawi i nadal będziesz cierpieć na wzdęcia to idź do gastrologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat. W tamtym roku na wakacjach dość dużo schudłam (ponad 10 kg), nie odchudzałam się, tak jakoś samo z siebie, chyba dlatego, że prawie nic nie jadłam. Od tamtego czasu zauważyłam, że cokolwiek zjem czy też łyk wody (niegazowanej) wystarczy, by brzuch robił mi się jak balon. Czym to zniwelować? Dodam, że piję tylko wodę niegazowaną, zieloną herbatę lub zwykłą czarną(bez cukru), nie piję: kawy, alkoholu, kolorowych, gazowanych napoi. Nie jem kapusty i w ogl tych potraw ciężkostrawnych i wiatropędnych oraz nie żuję gumy. Jem dużo nabiału i piję dużo mleka. Piję ok. 1l wody dziennie, gdy wypije więcej mój brzuch na drugi dzień jest taki sam jaki był jak kładłam się spać. Przed jedzeniem zawsze wypijam 1/2 szklanki lub całą szklankę wody, w czasie jedzenia i po jedzeniu nie piję. Ogólnie jeżdżę dużo na rowerze i spaceruję, więc na brak ruchu nie narzekam.
Rano brzuch mam płaski, prawie widać kości, ale po śniadaniu ( na ogół jedna kromka) to jest już jak balon. Oprócz wystającego brzucha mam gazy i odczuwam czasami przelewanie w żołądku. Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...