Skocz do zawartości
Forum

Co mogłbym zrobić, aby obniżyć moją wagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i 191cm wzrostu. Ważę 88kg, co prawda nie jest to nadwaga, jednak nie satysfakcjonuje mnie ten 'wynik'. Dwa do trzech razy w tygodniu, uczęszczam na trening koszykówki i w miarę możliwości jeden-dwa razy, na siłownię. Poza szkołą spędzam czas przed komputerem, ew. wychodzę na dwór ze znajomymi, co nie jest jakimś 'aktywnym' sposobem spędzania czasu. Rzadko kiedy jadam śniadanie, staram się to nadrobić pierwszym śniadaniem w szkole, typu sałatka z kurczakiem czy jakaś bułka. Po powrocie ze szkoły, ok godziny 16 zjadam obiad, pózniej lubię sobie coś przekąsić, są to różnego rodzaju przekąski. Ostatni posiłek jadam mniej więcej w godzinach 20-22. Od 2 tygodni staram się unikać napojów wysokocukrowych oraz słodyczy. Co mógłbym zmienić, co dodać aby zgubić 2-5kg? Z góry dziękuje za pomocne uwagi i tipy. W sumie nie wiem, czy nie trafiłem w jakiś damski dział xD
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
To nie jest damski dział :)
Jeśli chcesz lepiej wyglądać musisz wprowadzić kilka zmian do swojego jadłospisu. Przede wszystkim śniadania. Śniadanie to podstawa! Powinieneś je zjeść w ciągu godziny od wstania. Na pierwszy posiłek dnia możesz zjeść: owsiankę na mleku lub z jogurtem ( możesz do niej dodać ulubiony owoc lub orzechy), kanapki z twarożkiem, jajecznicę, omlet z ulubionymi dodatkami, czy smoothie, jeśli bardzo się spieszysz.
Potem w szkole sałatka czy jakiś owoc jest jak najbardziej ok. Bułka nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, znacznie lepszym będzie sałatka, czy np. chłodnik ( do kupienia w butelkach)
Kolejna zmiana jaką powinieneś wprowadzić to rezygnacja z przekąsek po obiedzie. Posiłki powinieneś jeść co 3 godziny, więc skoro obiad jesz o 16 to następny posiłek powinien być o 19 a kolejny o 21. Po obiedzie ogranicz ilość węglowodanów na rzecz białek. Oznacza to, że możesz zjeść np. serek wiejski ze szczypiorkiem plus jakieś warzywo, jajecznicę, twarożek, pastę jajeczną czy rybną, kanapki z szynką, jajka na miękko lub twardo itp.
Do picia proponuję wodę, jeśli nie lubisz czystej możesz do niej dodać trochę soku z cytryny. Dobra będzie także zielona herbata, czystek czy yerba mate.
Unikaj słodkich napojów, docukrzanych soków, słodyczy, fast foodów i żywności wysokoprzetworzonej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...