Skocz do zawartości
Forum

Dieta a zmniejszona przemiana materii


Gość lamitad116

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lamitad116

Od jakichś ponad 2 miesięcy ograniczam jedzenie. To znaczy, jem mniej niż kiedyś, pilnuję żeby jeść ostatni posiłek około 4 godziny przed snem. Nie jem słodyczy, jem więcej warzyw i owoców. Staram uprawiać się więcej sportu, co wieczór robię ćwiczenia około 30 albo 45 minut. Kiedyś to się tym nie martwiłam i jadłam więcej i mam wrażenie że od kiedy zaczęłam być na tej diecie to mi się zmniejszyła przemiana materii. Wcześniej to się wypróżniałam normalnie raz albo czasem 2 razy w ciągu dnia a teraz to rano, prawie codziennie rano na czczo potem już nie. Trochę minie to dziwi, mam 16 lat, w czerwcu skończę 17 ale chyba sobie nie pogorszyłam przemiany materii tym ze mniej jem, bo planuje porzucić tą dietę we wakacje to znaczy we wakacje nie planuje przestrzegać żadnej diety tylko jeść co chcę i kiedy chcę. Myślicie że to ze teraz jak jestem na tej diecie to dlatego wypróżniam się tylko rano a potem jak powrócę do starszych nawyków to mój organizm też się jakby przestawi z powrotem? Proszę tylko o odpowiedzi na temat, na prawdę się tym trochę martwię. Z góry dzięki:-)

Odnośnik do komentarza

Aby przyspieszyć przemianę materii powinnaś wprowadzić kilka zasad i produktów do swojej diety:
1. Jedz 4-5 posiłków co 3 -4 godziny. Jeżeli będziesz jeść regularnie to uregulujesz swoją przemianę materii.
2. Jedz dużo produktów zawierających błonnik. Sprawia on, że czujemy się dłużej syci a dodatkowo reguluje metabolizm i oczyszcza jelita z resztek jedzenia.
3. Zwiększ swoją aktywność fizyczną. Ruch przyspiesza przemianę materii.
4. Możesz dodawać do potraw następujące przyprawy: pieprz cayen, chilli, cynamon, imbir, posiadają one właściwości które powodują przyspieszenie przemiany materii.
5. Możesz też pić czerwoną lub zieloną herbatę. Oczyszczają i przyspieszają one przemianę materii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...