Skocz do zawartości
Forum

Dieta na przytycie dla młodej osoby


Gość norwegian2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norwegian2010

Nie wiem co mam zrobić mam 27 lat i warze 70kg przy 190cm wzrostu,porażka i nie mogę przytyć,ile bym nie jadł i tak nie tyje. Jaką diete mam stosować? co mam zrobić żebym przytył? Proszę dokładnie napisać co i w jakim czasie mam jeść i co stosować żebym przytył,dodam że pracuje więc też muszę mieć czas na jedzenie co mi napiszecie.

Odnośnik do komentarza

Jedz 5-6 posiłków co 2-3 godziny. Okres nie jedzenia nie powinien być dłuższy niż 4 godziny. Na początku dnia jedz węglowodany złożone i produkty białkowe. Zbiegiem czasu w ciągu dnia rezygnuj z węglowodanów na rzecz produktów białkowych tak by na kolację jeść już samo białko. Pamiętaj jednak że ilość białka nie może przekraczać 40g na posiłek. Powinieneś jeść ok. 20-30% białek, 50-60% węglowodanów oraz ok. 15% tłuszczów, procenty nie odnoszą się tu do wartości wagowej lecz kalorycznej. Dzień zaczynaj od pożywnego śniadania np kanapek z razowego pieczywa i nabiału, na drugie śniadanie nadal jedz węglowodany złożone i białko czyli np jogurt z otrębami pszennymi. Na obiad jedz chude mięso lub ryby z warzywami lub kaszą, brązowym ryżem czy ziemniakami. Na podwieczorek zjedz np jogurt albo kefir czy maślankę z jakimś owocem. kolacja tak jak już pisałam powinna składać się z produktu białkowego.
Przy takiej diecie bardzo ważne jest abyś pił co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie.
Do tego powinieneś zacząć ćwiczyć aby wyrzeźbić swoje mięśnie. Najlepiej by było abyś zapisał się na siłownie. Jeśli jednak nie masz czasu to kup sobie hantle i trenuj w domu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jestem dziewczyną .Mam 12lat,ważę ok.34 kg i mam 155cm wzrostu. Uważam że mam straszną niedowagę!! Bardzo chciałabym przytyć chociaż 10 kg. Proszę o pomoc i szczegółowy opis co mam jeść i w jakich ilościach. Jem ok. 4 posiłki dziennie oraz jem dużo słodyczy przynajmniej raz dziennie. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź oraz z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Gość jo...94

Witam

Mój problem stanowi jak dla mnie niedowaga , mam 178 cm oraz ważę 61 kg jak na osiemnastoletniego chłopaka to bardzo mało .Palę papierosy,nie spożywam alkoholu ani żadnych używek , oraz zmagam się z codziennym wysiłkiem gdyż pracuję fizycznie przy domu . Chciał bym przytyć ok 10/20 kilo choć jest to dla mnie trudne ze względu na to iż nie posiadam odpowiedniego dofinansowania gdyż pochodzę z ubogiej rodziny . Czy mogę jakoś liczyć na waszą pomoc układając dla mnie tani plan dietetyczny poprawiający moją budowę ciała .

Odnośnik do komentarza

A moja historia będzie nieco inna. Otóż od dzieciństwa jestem za chuda. Urodziłam dwoje dzieci i nadal ważę 45,5 km. Jak czytam, o które dziewczynach martwią się, bo ważą pięćdziesiąt parę km. to im zazdroszczę, że mają taki problem. Ja chciałabym tyle ważyć, przynajmniej spodnie by mi nie spadały. Naprawdę uwierzcie mi, bycie chudą to naprawdę nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Gość Chudziaczek

Łącze się w bólu. Ja też nie mogę przytyć. Zawsze byłam chuda. Zawsze chciałam wyglądać normalnie czyli zdrowo dlatego nie odmawiałam sobie niczego, ale to nic nie dało. Nawet rzuciłam palenie i nic! Teraz moja waga waha się między 46-47kg. Niby fajnie, nie? Za to sukienki wiszą na mnie jak na wieszaku. W sklepach często rozmiarówki spodni zaczynają się od roz. 29, a dla mnie to o 2 roz. za dużo. O piersiach nawet nie wspomnę. Raz nawet dziewczyna w pracy złapała mnie za ramie bo nie mogła uwierzyć, że można mieć taką chuda rękę. To było okropne. Współczuję dziewczynom mającym anoreksje, ale ja muszę zmagać się z takimi opiniami mimo że jem ile mogę.

Odnośnik do komentarza
Gość stypek01

Witam.Nazywam się Marcin i mam i niedawno skończyłem 13 lat. Mój wzrost to 162,5 cm i ważę 55kg. ćwiczę regularnie na siłowni co 2 dni. zajmuje mi to ok 90 minut a później idę biegać na ok 20 minut. ze względu na dużą aktywność fizyczną muszę uzupełniać białka tłuszcze i węglowodany. staram się jeść co 3 godziny i chciałbym przytyć do około 60 kg. co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza

A więc:
1. Na pewien czas zrezygnowac z ćwiczeń fizycznych, bo najpierw rozbudowujesz mięśnie, a potem waga spadnie.
2. Jeść dużo, czasami na przymus. Jak już nie możesz, to popijasz wodą mineralną i jesz dalej.
3. Jeść rzeczy, na których na pewno utyjesz np pizza i inne takie. Wiem, że niezdrowo, ale inaczej się nie da u osoby z dobrą przemianą materii. Sama przytyłam na tej zasadzie ok 10 kg.
4. Jeść najlepiej 5 posiłków dziennie - 3 syte tzn śniadanie, obiad i podwieczorek i dwa lżejsze czyli 2gie śniadanie i kolacja.
5. Ostatni posiłek najlepiej jeść przed snem.

Odnośnik do komentarza
Gość Czerwis1996

Witam. Mam 16 lat i ważę ok. 65 kg. Mam 180 cm wzrostu.
Chciałbym przytyc z jakies 10 kg.
Czy mogłby ktos napisac co mam jeść zeby przytyc ?
chciałbym dodac ze ucze sie i tak nie zabardzo mam dostep do jakichs jogurtow serkow itp w szkole .
Z góry dziekuje. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Clementine

Witam. Ja mam 18 lat i przy wzroście 163cm ważę aktualnie 48 kg (niestety, nie udało mi się utrzymać 50kg). Na moje chudnięcie bezpośrednio wpływa stres, ilość obowiązków, a także chroniczne przemęczenie. Staram się jeść więcej mimo braku apetytu, jednak nie daje to żadnych rezultatów, waga przy "obżeraniu się" stoi w miejscu, a gdy tylko zjem mniej niż normalnie, od razu rusza w dół. 6 lat temu po raz pierwszy zdiagnozowano u mnie anemię niedoborową (żelazo). Jedyna poprawa jest w okresie brania suplementów żelaza w tabletkach (do czerwonego mięsa nie można mnie zmusić, ledwo drób przyjmuję), ale już kilka miesięcy po terapii hemoglobina, MCH, MCHC, MCV i żelazo wracają do poprzedniego poziomu. Jem natomiast bardzo dużo warzyw, owoców i jaj. Mimo tego mój stan nie ulega poprawie. Co do tarczycy, TSH w normie, jeżeli już, bardziej skłaniałabym się - paradoksalnie - do niedoczynności, która teoretycznie powinna wywoływać otyłość. Pasożytów w układzie pokarmowym, wpływających na chudnięcie, nie mam.

Znam zasady racjonalnego żywienia i staram się je stosować. Mam dość tego, że nie potrafię przytyć, a wszystkie ubrania na mnie wiszą. Obfite miesiączki na pewno nie pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu żelaza -ale ileż można?! Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc, powiedzieć, od czego zależą te niedobory lub co mogę zrobić, aby przytyć, bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat i ważę 65 kg, wzrost 180 cm. Mężczyzna. Chciałbym przytyć, ponieważ jestem strasznie szczupły, przez co sylwetka jest nieco mniej atrakcyjna. Potrzebuję też paru kilogramów, jestem zbyt lekki jak na motor. Co jeść? Na co zwracać szczególną uwagę? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...