Skocz do zawartości
Forum

Czy rozstępy znikną?


Gość Dominika0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina 15 lat

Hej. Ja mam 15 lat i też mam taki problem jak Dominika.
Mam rozstępy na piersiach i wewnętrznej stronię ud. ; (((
Wygląda to okropnie. ;<
Rozstępy już nie znikną ale można je wypłycić żeby były prawie nie widoczne. ; ))) xD

Odnośnik do komentarza

Rozstępy są to wrzecionowate pasma występujące zazwyczaj na brzuchu, pośladkach, piersiach i udach. Przyczyn ich powstawania jest wiele: czynniki genetyczne, zbyt szybki przyrost masy w krótkim czasie, ciąża czy zaburzenia funkcjonalne tkanki łącznej. Według najnowszych badań za rozstępy są odpowiedzialne hormony – glikokorytkoseroidy, które są hormonami nadnerczy. Hamują one działanie fibroblastów. Powstają one na skutek upośledzenia fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie włókien kolagenu i elastyny. Włókna te tworzą sieć odpowiedzialną za elastyczność skóry. Upośledzenie fibroblastów powoduje zmiany w budowie włókien, stają się one mniej wytrzymałe na rozciąganie i w efekcie dochodzi do ich zerwania, wtedy to powstają rozstępy. Powstawanie rozstępów możemy podzielić na dwie fazy. W fazie pierwszej są one różowe lub fioletowe, ułożone są w równolegle prążki. Początkowa faza ich powstawanie jest najlepsza do ich niwelowania. W drugiej fazie rozstępy zaczynają się robić białe i wyczuwalne pod palcami. Gdy mamy już to stadium bardzo trudno będzie nam się ich pozbyć. W grę wchodzi tylko zabieg operacyjne. Domowymi sposobami na rozstępy są oliwki, masaż i kremy czy balsamy. Do metod bardziej inwazyjnych należą – terapia laserowa, dermabrazja.

Odnośnik do komentarza
Gość monika88312

Witam,
tak jak pisała "Pomocna" stosowanie masaży, są też specjalne ćwiczenia na rozstępy no i oczywiście kremy ja polecam Revitol Stretch Mark krem można kupić na stronie dermalab.pl jeśli będziesz regularnie go stosować to efekty będą już widoczne po pierwszych 3 tygodniach. Krem jest całkowicie bezpieczny, nie miałam nigdy żadnych niedogodności.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 18lat , 175cm wzrostu , aktualna waga 74kg. Od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne moja waga z czasem powoli zaczęła przybierać(ważyłam ok.65kg przed rokiem) po pewnym czasie zauważyłam rozstępy na biodrach potem u dołu ud, zaczęłam stosować różne kremy, olejki, peelingi i nic. Może delikatnie coś jakby się rozjaśniło ale ie wiem czy to z biegu czasu czy może te domowe zabiegi coś mi pomogły. Odpuściłam z czasem bo nie widziałam efektów ale ostatnio zauważyłam delikatne rozstępu na łydkach. Już po prostu nie wiem jak mam z tym poradzić. Ćwiczyć + dieta czy wystarczy iść do ginekologa i zmienić tabletki antykoncepcyjne ? Chcę je chociaż trochę zredukować i zapobiec nowym. Jeszcze trochę i będę cała w tych rozstępach.. Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...