Skocz do zawartości
Forum

Jak skutecznie schudnąć w 3 miesiące?


Gość Caroline♥

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caroline♥

Mam 14 lat. Wzrost - 162 cm, waga w granicach 66 - 68 kg. Biegam ok. 2 km dziennie ( za wyjątkiem weekendu ), dwa razy w tygodniu chodzę na treningi siatkówki, ćwiczę na w-fie. Mam masywne uda ze średnim cellulitem, średni tyłek, i mały brzuch. Jak schudnąć? 23 czerwca jadę na obóz nad morze i chciałabym bez wstydu móc założyć strój kąpielowy. Waga nie jest dla mnie ważna, tylko to jak będę wyglądać. W granicach 52-55kg to mój cel. Czy może mi się udać? Macie jakieś propozycje ćwiczeń, diet? Co jeść, czego nie, a co ograniczyć? Mój dzień wygląda mniej więcej tak: - wstaję o 6:50 i jem śniadanie - o 7:40 wychodzę do szkoły - około 15 jestem w domu - 16:15 trening ( zależy w które dni) - 18:30 kolacja - 20:00 bieganie Co muszę zrobić aby mieć chude uda? Głównie na tym mi zależy.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze powinnaś jeść 4-5 posiłków a nie śniadanie i kolację. W Twoim wieku bardzo ważne są ciągłe dostawy energii, dlatego jedz co 3 -4 godziny. Po drugie w Twoim wieku diety odchudzające nie są wskazane, gdyż cały czas się rozwijasz i wprowadzenie restrykcyjnej diety mogło by doprowadzić do powstania niedoborów. Skoro jesteś aktywna, ćwiczysz i uprawiasz sport to nie powinnaś mieć problemów z utrzymaniem wagi. Zrezygnuj tylko ze słodyczy, fast foodów, chipsów i napoi gazowanych. Są to przekąski bardzo kaloryczne, które mogą zniweczyć Twój wysiłek. Zamiast nich możesz spokojnie jeść warzywa są one mniej kaloryczne niż owoce, posiadają cenne witaminy i minerały a także błonnik. Owoce jedz 2-3 razy dziennie. Pij wodę mineralną, niesłodzoną herbatę, czerwoną i zieloną herbatę lub soki. Wybieraj potrawy gotowane, pieczone w foli lub duszone, unikaj zaś potraw przyrządzanych z dużą ilością tłuszczu. Jeśli masz na to wpływ to staraj się jeść mięso chude np kurczaka czy indyka i ryby.
Jesteś aktywna wiec w tej materii nic bym nie zmieniała. W weekend możesz chodzić na basen lub jeździć na rowerze, ale tak rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...