Skocz do zawartości
Forum

Szerokie biodra przy wąskiej talii i ramionach


Gość Monstrum1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, ważę ok. 53 kg. Mimo niskiej wagi wyglądam fatalnie - od pasa w górę jestem dosłownie kościotrupem, mam ogromne wcięcie w talii, ale za to nienaturalnie szerokie biodra i uda. To się bardzo rzuca w oczy, jestem strasznie nieproporcjonalna. Noszę koszulki w rozmiarze S, a spodnie w rozmiarze L. Często z tego powodu słyszę niemiłe komentarze, nawet lekarz kiedyś użył stwierdzenia, że jestem "zasiedziała", a ja naprawdę nie wiem, co robić, gdyż często spaceruję, dobrze się odżywiam i ogółem staram się ruszać. Nie jest to uwarunkowane genetycznie. Czy da się z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza

Może to nie kwestia tłuszczu tylko budowy ciała, może masz tak ułozone mości miednicy. Niewiele możesz zatem w tej kwestii zrobić. jednak możesz manipulowac swoim ubiorem. każdy mankament ciała można zatuszowac lub zrównowazyć odpowiednio się ubierając, wybierając odpowiednie kroje, tkaniny i wzory. A poza tym... faceci lubia kobiety o szerokim biodrach. Nawet sami nie do końca zdają sobie z tego sprawę, ale ich mózg jest tak zaprogramowany, że ich to kręci :)

Odnośnik do komentarza

a może by tak ćwiczenia rozciągające, bo z tego co piszesz to jesteś typową gruszką. Nie wzmacniaj dolnej części ciała bo tylko pogorszysz sprawę. Staraj się rozwinąć mięśnie ramion i klatki piersiowej tak aby zrównoważyć dół.
Z pozytywów to spójrz na to w ten sposób, że nikt nie ma tak wąskiej i dobrze zaznaczonej talii.

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Z Twojego opisu wynika, że Twoim typem budowy jest gruszka. Charakteryzuję się ona wąskimi i szczupłymi partiami górnymi oraz szerokimi i masywnymi dolnymi częściami ciała. Aby zrównoważyć tę dysproporcję powinnaś rozbudować górne partie mięśni ramion, rąk i klatki piersiowej. Na dolne partię proponuję wykonywać ćwiczenia rozciągające, które nie budują mamy mięśniowej, przez co nie będą Cię dodatkowo poszerzać.Zaproponuję Ci kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w Twoich staraniach:
-Usiądź na krześle w obu dłoniach trzymaj ciężarki, ramiona zwisają swobodnie wzdłuż tułowia. Wykonaj zgięcie ramienia i podnieś ciężarek aż do linii barków - 3 serie po 10 powtórzeń.
-Usiądź na krześle, chwyć jedną dłonią ciężarek, a następnie wyprostuj ramię nad głową. W tej pozycji wykonaj zgięcie ramienia, przenosząc ciężarek za głowę - 3 serie po 10 powtórzeń.
Na biodra i uda:
- Stań w rozkroku, plecy proste, obróć się w bok, noga z przodu powinna być lekko zgięta, tak aby kolano znalazło się nad stopą. Ugnij obie nogi tak, by między udem a podudziem był 90 stopni. Pietę nogi, która jest z tyłu musi być uniesiona tak aby opierać ją tylko na palcach.Zegnij również w łokciu rękę znajdującą się nad kolanem. Możesz ćwiczyć z ciężarkami. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
Przy odchudzaniu ważna jest także odpowiednia dieta. Przykładową dietę znajdziesz na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-figury-typu-gruszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...