Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest kaloryczne zapotrzebowanie dla nastolatka?


Gość Krzysiek123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek123

Mam 15 lat, 168cm. wzrostu, ważę 58 kilo. Jestem bardzo mało aktywny fizycznie, po prostu mi się nie chce. Aktualnie odżywiam się w taki sposób: 1 ŚNIADANIE przeważnie o 7.00, tylko w weekendy jem ok. 10.00 ok.300ml. mleka do tego 400g. musli fitella ( truskawkowa z kawałkami czekolady :D ) 2 ŚNIADANIE ok. 12.00 jogurt jogobella 330g. (czyli 313,5 kalorii.) OBIAD przeważnie ok. 15-16.00 (wiem że to jest późno ale niestety tak koncze zazwyczaj lekcje , a w szkole z powodu aparatu ortodontycznego nic więcej nie jem, nie mam gdzie umyć zębów ;/) tu przeważnie jem wszystko co da mi mama :D ( w 99% jest to mięso, ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty, gdyż średni lubię zupy a co do surówki żadnej prócz z kiszonej kapusty nie tykam, powód: żadna inna mi nie smakuje ;]) PODWIECZOREK ok. 16-17.00 tu robię sobie taki jakby koktajl z całej pomaranczy, wrzucam pomarancze dolewam bardzo mało wody, miksuje i gotowe ^^. KOLACJA ok.18-19.00 3 lub 4 kromki pełno ziarnistego chleba, cienko posmarowane masłem( podobno masło ma sporo witamin ) i 2 jaja kurze. Przez cały dzien pije wodę ( dziennie wypijam ok. 1.7 l. żywca zdrój :P ) Co dziennie jem i pije to samo ( zmieni mi się tylko obiad :] ) Prócz tego biore co dziennie witaral, który dostarcza mojemu organizmowi witamin ( rodzice nalegaj żebym go łykał :P ). Spać chodzę o 22.00 jeżeli ma to jakieś znaczenie . pozdrawiam i z góry thx za odpowiedź. ;p

Odnośnik do komentarza

Jesz troszkę za mało jak na swój wiek. twój organizm potrzebuje teraz trochę więcej energii, ponieważ jestes w fazie dojrzewania. Ponadto, powinienes urozmaicać swoją dietę. Codzienne jedzenie tego samego powoduje, że nie dostarczac organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a suplementowanie ich to nie wszystko - nie są wtedy w pełni przyswajane, a wiadomo też, że najlepiej jest witaminy czerpać z naturalnych źródeł. W tej chwili ważysz prawidłowo, chociaż bliżej niższej krawędzi. Uważaj, abyś nie popadł w anemię przy kontynuowaniu swoich nawyków.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest trochę zbyt niska jak na Twój wiek. Powinieneś przytyć 2-3 kg. W twoim wieku powinieneś przyjmować dziennie 3000 - 3300 kcal dziennie. Nie powinieneś się odchudzać. Zwiększ porcję spożywanych posiłków oraz bardziej urozmaicić swój jadłospis. Musisz jeść więcej warzyw i owoców z powodzeniem mogą zastąpić Ci preparaty witaminowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...