Skocz do zawartości
Forum

Dieta na trądzik


Gość laska5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat. Byłam u dermatologa i przepisał mi leki na trądzik i zaczerwieniania koło nosa. Mam się zdrowo odżywiać, zero słodyczy, ostrych przypraw. Chciałam się zapytać co pić i co jeść konkretnie. Jaką wodę, bo wiem, że mam wybierać produkty, które nie zawierają cukru, ale jak przeczytałam skład np. wody żywiec zdrój truskawkowej to tam jest cukier. Lubię pić tą wodę, zwykłą wodę też lubię, ale czasami mam ochotę na coś słodkiego, nigdy nie jadłam snikersów i innych, więc po słodkie sięgam tylko do słodkiej wody. Chciałabym otrzymać odpowiednią, konkretną dietę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego to sięgaj po owoce suszone, one cerze nie zaszkodzą. Wody smakowe są absolutnie zabronione! One mają często tyle cukru, co zwykły sok. Ja najczęściej wybieram Muszyniankę lub Cisowiankę. Nie musisz się stosować do konkretnej diety. Jedynie pamiętaj by jeść dużo owoców i warzyw, chudego mięsa, nabiału, zdrowych węglowodanów (kasze, ciemny ryż, pełnoziarniste pieczywo). To w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Wpływ diety na zmiany trądzikowe to dość kontrowersyjny temat. Wbrew obiegowej opinii, zależność „czekolada a trądzik” po prostu nie istnieje. Jednak według specjalistów, w przypadku niektórych ludzi trądzikowi można zapobiec poprzez zdrową dietę.
-Zrezygnuj z krowiego mleka na rzecz sojowego i produktów opartych na soi, na przykład serów. U niektórych osób nabiał może wpływać na zmiany trądzikowe.
-Ogranicz spożycie produktów bogatych w jodynę, takich jak niektóre rodzaje ryb i owoców morza.
-Pij dużo wody aby wypłukać z organizmu toksyny.
-Zmniejsz ilość produktów o wysokim indeksie glikemicznym, na przykład ziemniaków, napojów gazowanych, słodyczy i białego chleba.
-Zrezygnuj z dań typu fast food, gotowych posiłków oraz orzechów.
-Zdrowa dieta w przypadku profilaktyki trądziku powinna opierać się na prostych posiłkach obfitych w składniki odżywcze. Pomocne w tym są zwykle: gotowany na parze szpinak, aloes, sok jabłkowy, herbata miętowa, arbuz, marchew, ogórek, gotowana kapusta, seler, mango, awokado, a także olej kokosowy.
Trądzik a dieta – na co uważać. Zawsze jedz niewielkie posiłki i dokładnie przeżuwaj jedzenie. Do posiłków nie pij dużo płynów, najlepiej pół szklanki.
Unikaj alkoholu, ponieważ uszkadza on wątrobę, która jest odpowiedzialna za usuwanie toksyn. Po za tym po alkoholu organizm usuwa toksyny przez pory i tym samy zanieczyszcza pory. Ludzie, którzy regularnie piją alkohol mają zbyt wysoki poziom hormonów, co może zwiększyć posiadany trądzik. Ponadto alkohol odwadnia, przez co skóra staje się sucha i podrażniona.
Pamiętaj, że to, co jesz wpływa na wygląd twojej skóry. Zdrowa dieta może bardzo pomóc w walce ze zmianami trądzikowymi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...