Skocz do zawartości
Forum

Problem z wagą a choroba kolan


Gość Eifa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i prawidłowe BMI, jednak nie mogę się pochwalić wspaniałą figurą. Chciałabym zrzucić trochę tkanki tłuszczowej z nóg (łydki, uda) oraz brzucha i ramion, ale z przyczyn zdrowotnych nie wolno mi uprawiać sportów obciążających kolana (Bieganie, rower, przysiady... odpadają), ponieważ mam chondromalację i odczuwam silny ból przy każdym obciążeniu stawu (obecnie sytuacja jest jeszcze gorsza, bo dodatkowo mam stan zapalny w obu kolanach i staram się go wyleczyć, więc mam nadzieję, że niedługo wrócę do mojej "zwykłej" chondromalacji...). Obecnie mam sporo czasu i mogę się zająć prawidłowym odżywianiem i jakimiś ćwiczeniami, ale chciałabym się dowiedzieć, jaką dietę i ćwiczenia powinnam stosować. Proszę o radę :-)

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Jeśli chodzi o ćwiczenia to pilates lub callanetics nie obciążą organizmu jak inne zestawy. Są one mniej intensywne. Jednak warto przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z lekarzem i zapytać się, czy na pewno nie zaszkodzą. Prawidłowe odżywianie to zdrowe odżywianie. Ogranicz słodycze, jeśli masz ochotę na coś słodkiego to sięgaj po owoce suszone. Nie musisz się stosować do konkretnej diety. Jedynie pamiętaj by jeść dużo owoców i warzyw, chudego mięsa, nabiału, zdrowych węglowodanów (kasze, ciemny ryż, pełnoziarniste pieczywo). To w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...