Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć po operacji serca?


Gość kasia00521

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia00521

Mam 15 lat 162cm wzrostu i ważę ok.75kg. Jak mogę szybko schudnąć? Dodam że przeszłam operację serca ( mam 3 wady serca ) i co roku całoroczne zwolnienia z wychowania fizycznego, ponieważ żaden lekarz nie weźmie na siebie odpowiedzialmości i nie pozwoli mi ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Musisz zapewne unikać wysiłku. Może być zatem trudniej zrzucić kilka kg, jeśli aktywność fizyczna nie wchodzi w grę. pozostaje manipulacja przy diecie. Jedz mniej, bardziej lekkostrawne posiłki. Ze względu na serce i tak pewnie zaleca Ci się unikanie fast foodów i tłuszczy.

Odnośnik do komentarza

Kasiu musisz poprosić babcie o zmianę nawyków bo taka dieta nie jest dobra dla serca, a w Twoim przypadku powinnaś jak najbardziej o nie dbać. Powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem w sprawie diety odchudzającej, tak by sobie nie zaszkodzić.
Jeśli chcesz schudnąć jeśli lekarz wyrazi zgodzie, możesz zastosować następujące porady:
1. Jedz 4-5 małych posiłków. Staraj się jeść je regularnie co 3-4 godziny.
2. Dzienna ilość klaorii powinna wynosić około 2000 kcal.
3. Jedz warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe.
4. Jak najczęściej spożywaj następujące produkty: pieczywo o niewielkiej zawartości soli, makarony, kasze, chudy nabiał (twaróg, mleko i jogurty naturalne), białka jaj, mięso drobiowe, wołowe oraz cielęcinę, dojrzałe owoce (zarówno surowe, jak i gotowane), warzywa (w szczególności pomidory), miód (w rozsądnych ilościach), a także niektóre przyprawy (koperek, szczypiorek, natkę pietruszki, kminek, anyżek, majeranek oraz skórkę z pomarańczy i cytryny).
5. Poproś babcię aby zamiast tłuszczów zwierzęcych ( smalec, słonina, masło) do przyrządzania potraw dodawała oleli roślinnych oraz oliwy z oliwek. Tłuszcze zwierzęce w swoim składzie zawierają bardzo niezdrowe tłucze trans, które wywierają bardzo nie korzystny wpływ na serce i układ krwionośny.Staraj się jeść dużo ryb, gdyż zawierają kasy wielonienasycone z rodziny omega 3 i 6, które mają bardzo dobry wpływ na układ krwionośny.
6. Jedz chude mięso i wędliny, unikaj zaś wołowiny.Postaraj się wyeliminować sól i przyprawy na niej oparte.
7. Musisz więcej pić, 5-6 szklanek napojów niesłodzonych lub wody mineralnej.
8. Unikaj spożywania następujących produktów i potraw:
słone pieczywo,ciasta i ciastka francuskie,pełnotłuste produkty mleczne (mleko, śmietana oraz serki topione, sery słone i fermentowane),tłuste mięso (wieprzowina, gęś, baranina, kaczka, boczek i mięso peklowane),kiszona kapusta i ogórki kwaszone, konserwy warzywne,słone przekąski z ziemniaków (frytki i chipsy),
słodycze, zwłaszcza czekolada, torty, ciastka z kremem,słodkie napoje gazowane,wody mineralne z wysoką zawartością sodu i chlorku sodu,alkohol,prawdziwa kawa,zupki w proszku z glutaminianem sodu,przyprawy (pieprz, sól, musztarda, ocet, gorczyca, ostra, sproszkowana papryka, kostki maggi, kostki przyprawowe, soda spożywcza).
Pamiętaj jednak by każda dietę skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...