Skocz do zawartości
Forum

Jak mam schudnąć przy tendencji do otyłości?


Gość malabuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. Od 2 roku życia byłam otyłym dzieckiem. Odkąd pamiętam jestem na dietach... Gdy 2 lata temu urodziłam synka moja waga skoczyła do 120 kg (mam 175cm wzrostu). Proszę pomóżcie mi dobrać tak potrawy abym wiedziała co mam jeść aby schudnąć... Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź i poradę. Kasia

Odnośnik do komentarza

Jedz pięć niewielkich posiłków dziennie, regularnie, czyli codziennie w tych samych godzinach. Nie jedz na trzy godziny przed snem. Jedz dużo warzyw, szczególnie gotowanych i świeżych. Z owocami uważaj, bo czasem utrudniają odchudzanie. Lepiej jeść suszone owoce i orzechy, bo dają uczucie sytości. Jedz potrawy lekkostrawne. Unikaj słodyczy, tłuszczy, fast foodów, chipsów itd. Przed każdym posiłkiem pij szklankę wody mineralnej.

Odnośnik do komentarza

Odpowiednią dietą dla ciebie będzie dieta 1400-1500 kcal. Jest to dieta niewykluczająca żadnego składnika pokarmowego. Dieta ta zakłada zmniejszenie dziennej ilości kalorii do 1500kcal.
Na śniadanie przewidziane jest 400 kcal, możemy jeść płatki owsiane, otręby, chude wędliny , nabiał, warzywa i owoce. Śniadanie pełni bardzo ważną rolę codziennym jadłospisie, ponieważ daje energię na cały poranek, dlatego nawet kiedy nie chce Ci się jeść zjedz choćby mała porcję. Śniadanie dodatkowo pobudza Twój układ pokarmowy do pracy, przez co potrawy są szybciej trawione. Na II śniadanie jest przewidziane 200 kcal, wtedy możemy zjeść jogurt naturalny z musli albo sam z jakimś owocem, jeśli lubisz i masz czas możesz przygotować sobe sałatkę owocową lub warzywną. II śniadanie jest po to abyśmy nie czuli głodu do obiadu. Na obiad przeznaczamy 500 kcal. Na danie obiadowe mogą się składać mogą być, ryby, chude mięso z warzywami, zupy bez śmietany. Po obiedzie jemy podwieczorek, który powinien mieć wartość kaloryczną 100 kcal. Na podwieczorek możemy zjeść sałatkę, serek odtłuszczony. Ostatni posiłek powinien być lekkostrawny i prosty o wartości kalorycznej nie większej niż 200 kcal. Na noc lepiej odpuścić sobie ciężkie posiłki, ponieważ w nocy zwalnia tempo trawienia i nie ma potrzeby dodatkowego obciążania go. Posiłki jemy co 3-4 godziny, pilnując aby pory były posiłków były stałe, a ostatni z nich był jedzony na3 godziny przed snem. Nie możesz podjadać miedzy posiłkami, bo inaczej cały wysiłek pójdzie na marne. Po to jemy II śniadanie i podwieczorek aby nie chodzić głodnymi. Unikaj jedzenia fast foodów i słodyczy oraz niezdrowych przekąsek np. chipsów, są one bardzo kaloryczne. Do picia wybieraj naturalne soki, niesłodzone herbaty lub wodę mineralną. Dla wspomagania efektu możesz pić czerwoną herbatę. Nie pij alkoholu wzmaga on apetyt i nie przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Dla wspomagania diety możesz pić czerwoną herbatę, która przyspiesza przemianę materii.
Do diety warto by dołączyć ćwiczenia, które pomogą nam zapanować nad ciałem, wyrzeźbią mięśnie, przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, zapobiegną powstawaniu nadmiaru skóry i poprawią naszą kondycję. Dobrze by było abyś w ciągu swojego dnia znalazła godzinę czasu, którą możesz poświęcić na ćwiczenia. Jeśli nie lubisz ćwiczyć w domu to zapisz się na aerobik, basen czy siłownię. Nie ważne jaki sport wybierzesz, ważne byś ćwiczyła i jak najwięcej się ruszała. Jeśli nie masz za bardzo czasu na ćwiczenia to zrezygnuj z samochodu, autobusu na rzecz jazdy na rowerze lub przechadzek pieszo. Zamiast przejażdżki winą idź schodami, podczas chodzenia napinaj i rozluźniaj mięśnie uda i pośladków, chodź ze wciągniętym brzuchem. Musisz być systematyczna i wytrwała, nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...