Skocz do zawartości
Forum

Czy skakanie na skakance sprzyja utracie wagi?


Gość Gutka

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam skakać na skakance.... 30 min dziennie. Czasami jeżdżę na rowerze.... Jem trzy/cztery posiłki dziennie, nie jem fast-foodów i ograniczam słodycze. Czy to wszystko pomoże mi zrzucić parę kg? (I czy nie rozbudują mi się nogi, łydki??) O mnie: 15 lat wzrost 170cm waga 67,6 Wiem że nie mam nadwagi.... ale jestem na granicy i chciałam spalić kilka kg w zdrowy sposób, bez wielkich wyrzeczeń i diety.

Odnośnik do komentarza

Każda forma ruchu, którą będziesz uprawiać regularnie przyniesie efekty. Tylko jeśli zależy Ci na nie rozbudowywaniu mięśni łydek to skakanie na skakance jest nie polecane. Owszem możesz skakać ale radziła bym abyś dołączyła do treningu również inne ćwiczenia, i skróciła czas jaki poświęcasz skokom. Mięśnie łydek łatwo można wyrzeźbić, nie są one problematyczne, gdyż pracują one podczas chodzenia, biegania, stania czy wchodzenia po schodach. Do treningu dołącz inne ćwiczenia na poszczególne partie ciała. Tak by modelowanie było równomierne.Wykonuj ćwiczenia na ramiona, brzuch i nogi. Do skakanki możesz dołączyć brzuszki, nożyce, ćwiczenia z hantelkami, przysiady. Ćwicz godzinę dziennie, zaczynając zawsze od rozgrzewki: skoki na skakance, pajacyki, bieganie w miejscu, potem ćwiczenia właściwe: przysiady, nożyce, brzuszki, ćwiczenia z hantlami, a na koniec ćwiczenia rozluźniające i rozciągające: skłony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...