Skocz do zawartości
Forum

Jak wrócić do dawnej wagi?


Gość XDD

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 15-latką która waży 65 kg przy wzroście 167 cm . 2 lata temu ważyłam jakieś 56 kg,koleżanki zazdrościły mi figury. Niestety od tamtego czasu mi się przytyło , nawet nie wiem jak to się stało . Bardzo proszę o pomoc ! Chciałabym ważyć tak 56 kg ;) + dodam ,że nie jem praktycznie śniadań , bo przeważnie nie mam na to czasu , lub nie chce mi się jeść z rana . Czasami nie mogę się powstrzymać od słodyczy i i między posiłkami podjadam sobie. Uprawiam sport kilka razy w tygodniu, ale nie widzę jakiś efektów , więc ruchu mi nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Nie możesz oczekiwać, że będziesz miała stałą wagę ciała. Ciągle rośniesz i się rozwijasz, Twoje ciało się zmienia i stąd bierze się inna waga. Nie powinnaś rezygnować ze śniadań, bo to najważniejszy posiłek, od którego zależy metabolizm w ciągu dnia. jeśli będziesz jadła dużo słodyczy to nie masz szans na utrzymanie wagi, nie mówiąc o chudnięciu.

Odnośnik do komentarza

Ogranicz podjadanie między posiłkami. Aby nie podjadać jedz 4-5 mniejszych posiłków, zasada jest prosta jedz mniej a częściej. Każdy posiłek ma sowje zadanie i jest bardzo ważny. Nie rezygnuj ze śniadań, gdyż to one dają nam energię na całe do południe.Obiad daje nam energię na środkową część dnia a kolacja na wieczór. Podwieczorek i II śniadanie są po to aby nie podjadać pomiędzy głównymi posiłkami. Unikaj słodyczy, zamiast nich możesz jeść owoce i warzywa, które posiadają dużo błonnika i cennych witamin i minerałów. Nie pij napoi gazowanych ani alkoholu. Zamiast coli czy pepsi wypij wodę mineralną, czerwoną herbatę lub sok owocowy.
Jesteś w wieku gdzie nasza sylwetka się zmienia. Zaokrąglają się biodra, powiększają się piersi, po prostu nabieramy kobiecych proporcji ciała. Nie ma się czego obawiać jest to proces całkowicie normalny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...