Skocz do zawartości
Forum

hormony - problem z wagą


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Piszę do Was o konkretne porady. Mam 27 lat, 164 cm i 61 kg. Od zawsze moja waga oscylowała w granicach 54-56 kg i sama uważam, iż była ona dla mnie optymalna. Czułam się z nią świetnie. Bardzo zależ mi aby do niej wrócić. Ale od początku, bo to na pewno ma znaczenie w ocenie mojej sytuacji. Od kilku lat leczę się na niedoczynność tarczycy wywołaną niedorozwojem lewego jej płata – stwierdzone na podstawie badania usg. Na początku mojej drogi wynik TSH oscylował w granicach 21,000 Mu/L po 4 latach mogę się pochwalić już wynikiem 2,775 mU/L. Także mamy progres. Wyniki reszty parametrów tarczycowych wyglądają następująco: ft3 – 3,23 pg/ml, ft4 1.36 ng/dl, anty-tg przeciw tyreogl. <15,0 U/ml, Anty – tpo 30.3 U/ml. Przyjmuję Euthyrox75, jedną tabletkę każdego dnia. Z powodu endometriozy na lewym jajniku ginekolog zalecił również przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych – Rigevidon. W październiku zeszłego roku miałam pewny incydent. Mianowicie wyjechałam na urlop i nie wiem jakim sposobem zapomniałam zabrać kolejnego listka tabletek ze sobą w wyniku czego miałam miesięczną przerwę. I w tym niedługim czasie, właściwie z dnia na dzień moja waga podskoczyła do niechcianych 61 kg. I od tego czasu waga ani drgnie mimo moich lepszych-gorszych starań. A na dokładkę od kilku tygodni borykam się jeszcze z hemoroidami i problemami z żyłami na nogach (pajączki i jakby tworzące się żylaki). Prawdopodobnie są one wynikiem stojącego trybu pracy po 7-8 h dziennie. Jako osoba świadoma zdrowego trybu życia, staram się pić min. 2 l płynów dziennie (woda, herbata zielona i czerwona). Dołączyłam do swojej diety płatki owsiane górskie, siemię lniane, chleb pełnoziarnisty. Jem owoce i warzywa. Białko staram się jeść również w odpowiednich ilościach w postaci: indyka, ryb, kurczaka, jajek, jogurtów nat, twarogi z niska zawartością tłuszczu. Z tłuszczy stosuję w kuchni oliwę z oliwek i olej rzepakowy a także masło (staram się jak najlepszej jakości). Gotuję na parze lub grilluję, Byłabym ignorantką jeśli nie napisałabym, że zdarzają mi się grzeszki w postaci czegoś słodkiego do kawy (ciasteczko, kilka kostek czekolady, baton), przy wypadach z przyjaciółmi jakichś Fast foodów (te akurat naprawdę okazjonalnie). Jeśli chodzi o sport – zwykle jest to około 30 min marszu plus o 20-30 min hula – hoop (zależy od dnia bo niestety nie zawsze mam okazję). Nie wiem naprawdę co mogę zrobić, albo jaką dietetyczną drogą powinnam podążyć aby mój organizm „był zadowolony”. Z powodu moich licznych schorzeń i wielokrotnie wykluczających się informacji znalezionych w różnych źródłach zwracam się do Was z prośbą o wszelkie porady, bo czytając forum niejednokrotnie zetknęłam się z Waszymi trafnymi spostrzeżeniami a przede wszystkim z ogromną wiedzą. Poniżej zamieszczam jeszcze wyniki badań które zalecił mi lekarz internista: Ob 15 – mm/h<br /> Cholesterol całkowity 191.0 mg/dl
Witamina D3 - < 4.20 ng/ml (tak, tak wiem tragiczna – suplementuję się vigantoletten 1000)
Glukoza we krwi (osocze z fluorkiem) 90.7 mg/dl

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...